دادستان کل کشور از دست های پشت پرده در صنعت خودروسازی خبر داد

 دادستان کل کشور با بیان اینکه در صنعت خودروسازی دست‌های پشت پرده وجود دارد که مانع ارتقای وضعیت خودروسازی می‌شود، ابراز امیدواری کرد در سال جدید قطعه سازان و خودروسازان بتوانند به درستی به وظایف خود عمل کنند و برای استانداردسازی و بهبود کیفیت خودروهای تولیدی گام‌های موثری بردارند.
کد خبر : 382
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 فروردین 1401 - 6:14
بازدید : 1552 بازدید
دادستان کل کشور: در صنعت خودروسازی دست‌های پشت پرده وجود داردبه گزارش احراز http://Ehraaz.ir از دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری روز یکشنبه اظهارداشت: با همکاری مردم و مسئولان نوروز خوبی را سپری کرده و مشکل امنیتی و مسئله خاصی را نداشتیم و فقط آمار و ارقام تصادفات در مسافرت‌های مردمی بود که کام همه را تلخ کرد.

آمار و ارقام تصادفات در مسافرت‌های مردمی بود که کام همه را تلخ کرددادستان کل کشور درباره کیفیت خودروهای کشور و نیز تصادفات جاده‌ای تصریح کرد: در این خصوص در اواخر سال گذشته جلسه‌ای با وزیر صمت داشته و مطالب و تذکرهای خود را مطرح و بر نکات مورد نظر در افزایش کیفیت خودروها تاکید داشتیم. بر اساس وظیفه دستگاه قضایی و صیانت از حقوق عامه به این موضوع توجه داشته و از باب نظارت بر این مسئله اقدامات خود را دنبال خواهیم کرد. امیدواریم در سال جدید این معضل جدی توسط مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی برطرف شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه در گذشته شاهد کم کاری‌هایی در این زمینه بوده ایم اما امیدواریم با قول‌هایی که دولت در این باره داده است شاهد افزایش کیفیت خودروها باشیم.

منتظری درباره صیانت از حقوق عامه به ویژه در زمینه آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور خاطرنشان کرد: مسئله حقوق عامه یک موضوع گسترده است که حوزه های فراوانی از زندگی مردم را در برمی‌گیرد و لازم است برای صیانت از آنها در ابتدا مصادیق و موارد آن اولویت بندی شود.

وی خاطرنشان کرد: موضوع حقوق عامه و رسیدگی به آن یک کار زمانبر است و با یک روز و یک سال به نتیجه دلخواه نخواهد رسید بنابراین معتقدیم نباید در این حوزه در مردم توقعات غیرمنطقی ایجاد کرد، بلکه باید بر اساس ابزارها و امکانات و داشته های موجود به دنبال صیانت از حقوق عامه بود.

اولویت حقوق عامه در هر استان و منطقه متفاوت است
منتظری افزود: اکنون برای ما مهم این است که در راستای صیانت از حقوق عامه اقدامات خود را با تعیین اولویت‌ها به پیش ببریم. البته این را هم باید دانست که اولویت هر استان با استان و منطقه دیگر متفاوت است. مسئله آلودگی هوا هم موضوعی است که رسیدگی به آن یک فرایند طولانی دارد و دستگاه‌های مختلف و حتی خود مردم در حل آن دخیل هستند. در این رابطه همه باید دست به دست هم دهند و یک مدیریت متمرکز در دولت وجود داشته باشد تا این حق مردم ایفاد گردد.

وی تصریح کرد: ما هم در دستگاه قضایی به دنبال وظیفه خود که بخشی از آن نظارت است خواهیم بود و امیدواریم با کمک دولت بتوانیم مصادیق حقوق عامه را شناسایی و تعریف کرده و متناسب با شرایط گام برداریم.

دادستان کل کشور درباره اقدامات دستگاه قضایی در مبارزه با فساد گفت: مبارزه با مفاسد را صرفا به مسائل و پرونده های اقتصادی محدود نکنیم. به عبارت دیگر جامعه از جهات مختلف نیازمند صیانت و حفاظت است و باید این مطلب در بین مردم تبیین شود که منظور از مبارزه با فساد فقط مفاسد اقتصادی نیست بلکه رسانه ها باید کمک کنند تا آگاه سازی شود که باید با مفاسد اجتماعی و فرهنگی هم برخورد شود.

منتظری یادآور شد: بسیاری از مفاسد هستند که بنیان خانواده ها را هدف قرار داده و لازم است این مسئله تبیین شود که مبارزه با فساد صرفا مسائل اقتصادی نیست.

دادستان کل کشور تصریح داشت: مبارزه با فساد و اقدامات پیشگیرانه بخشی از وظایف دستگاه قضایی است و امیدواریم که با تعاملی که بیش از پیش بین قوای سه گانه وجود دارد در رفع مشکلات تلاش شود. البته موضوع مهمی که باید به آن اشاره داشته باشم این است که در رفع بسیاری از مشکلات، علاوه بر اینکه مردم باید حمایت کننده و پشتیبان باشند بلکه باید مطالبه گری جدی هم داشته باشند.

مردم در حوزه فضای مجازی مطالبه‌گری کنند
وی توضیح داد: اگر مردم در مسائل کشور از مدیران و مسئولان مطالبه گری جدی داشته باشند حتما بسیاری از گرفتاری های کنونی از بین خواهد رفت. به عنوان مثال مردم در حوزه فضای مجازی باید مطالبه‌گری کنند که روند معیوب فعلی اصلاح شود.‌ قطعا بدون حمایت و همکاری مردم مسئولان نخواهند توانست به وظایف خود به درستی عمل کنند.

آخرین وضعیت پرونده ترور شهید حاج قاسم سلیمانی
دادستان کل کشور در خصوص آخرین وضعیت پرونده ترور شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در ابتدا باید دانست که درخت نظام جمهوری اسلامی ایران همانند صدر اسلام نیازمند آبیاری است تا حیات آن ادامه داشته باشد. همانگونه که در سال ۶۰ هجری حضرت اباعبدالله علیه السلام با خون خود درخت اسلام را آبیاری کرد، نظام جمهوری اسلامی ما هم نیازمند جانفشانی هایی است که این نظام با قوت بتواند به سمت رشد و شکوفایی حرکت کند.

وی گفت: در قضیه شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز وضعیت منطقه به گونه ای بود که ما نیاز داشتیم برای تقویت نظام اسلامی و جبهه مقاومت جانفشانی صورت گیرد و به تعبیر مقام معظم رهبری اکنون دشمن و استکبار از نام شهید قاسم سلیمانی بیش از نام سردار سلیمانی هراس دارد. حقیقتا شهادت شهید سردار سلیمانی یک بارقه امید در جامعه و منطقه بوجود آورد و پایه های نظام اسلامی را بیش از گذشته تثبیت نمود.

منتظری درباره پرونده قضایی ترور شهید قاسم سلیمانی توضیح داد: رسیدگی به پرونده ترور این شهید بزرگوار امری است چند وجهی. هم دولت عراق، هم دولت ایران و هم دول استکبار در آن موثر هستند. خوشبختانه دولت عراق در زمینه رسیدگی به این پرونده قدم هایی برداشته است اما پیشرفت در آن در حد انتظار ما نیست البته ما رسیدگی و به سرانجام رسیدن این پرونده را رها نخواهیم کرد و حتی اگر سال‌ها زمان ببرد آنرا به نتیجه خواهیم رساند تا عاملان ترور شهید عزیزمان به سزای اعمال خود برسند بنابراین چون این پرونده ابعاد بین المللی دارد روند رسیدگی به آن زمانبر است.

دادستان کل کشور به نامگذاری سال جاری و تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: همانگونه که می‌دانیم مقام معظم رهبری به عنوان شخصی که خطوط اصلی نظام را تعریف و کشتی نظام را هدایت میفرمایند شعار سالیان اخیر را معطوف به مسائل اقتصادی کرده و بر این مسئله تاکید داشته اند. طبیعتاً اگر به مسائل اقتصادی کشور به درستی توجه شود کشور ما در مسیر پیشرفت و تعالی قرار خواهد گرفت و اگر موضوعات اقتصادی کشور در دست نااهلان باشد با مشکلات مختلفی مواجه خواهیم بود.

منتظری اظهارداشت: بنا به شعار سال جاری که توسط مقام معظم رهبری تعیین شد مسئله اول کشور حمایت از تولیدات داخلی است بنابراین مدیران و مسئولان کشور باید اولویت اول خود را به این موضوع معطوف کنند البته دستگاه قضایی همچون سال گذشته نسبت به موضوعات اقتصادی و حمایت از تولید داخل به صورت جدی در میدان عمل خواهد بود و به اذعان مردم و خود تولیدگنندکان نقش مهمی در تقویت تولید داخل داشته است.

دادستان کل کشور افزود: ما در قوه قضاییه و در دادستانی کل کشور در حد توان خود پشتیبان و همراه دولت و صاحبان صنایع خواهیم بود که همچون گذشته در رفع موانع تولید موثر باشیم. اگرچه مخاطب اصلی شعار سال دولت محترم و دستگاه های اجرایی هستند اما ما نیز در دستگاه قضایی و قوه مقننه در چارچوب قانون و در حد توان خود در خدمت دولت هستیم تا بتوانیم به رونق تولید کمک کرده و گره ای از مشکلات تولیدکنندگان را باز کنیم.

وی تصریح کرد: موضوع دانش بنیان ها و اشتغال آفرینی هم به دستگاه های اجرایی بر می‌گردد اما ما هم در دستگاه قضایی در حد توان خود آماده همکاری و حمایت از آنها هستیم. امیدواریم با حمایت و همکاری مردم بتوانیم در تحقق شعار سال در حد امکان و توان انجام وظیفه کنیم.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.