مدیر صندوق بیمه روستاییان خراسان شمالی:

۴۰۰۰ روستایی خراسان شمالی توانایی تمدید بیمه ندارند

محمدرضا غلامزاده گفت: خشکسالی و نبود بارش موثر تولید و درآمد خانوارهای روستایی و عشایری را کاهش داده است که هم اینک سه هزار و ۸۰۰ نفر از آنان نتوانستند پوشش بیمه ای خود را تمدید کنند.
کد خبر : 152
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 آذر 1400 - 4:46
بازدید : 108 بازدید

روستاییان

به گزارش احراز Ehraaz.ir مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرداخت حق بیمه هشت ماه در یکسال گروه هدف توسط دولت انجام می شود و بیمه شدگان به نوعی حق بیمه چهار ماه را پرداخت می کنند اما اگر این قشر نتوانند سهم حق بیمه خود را سالیانه پرداخت کنند از یارانه های دولتی بهره مند نخواهد شد.

وی افزود: خانوارهایی که به علت مشکلات اقتصادی نتوانسته اند حق بیمه سالیانه را پرداخت کنند در صورت برقراری سهم دولت را نیز باید پرداخت کنند که این امر برای این قشر ضرر است.

وی بر مشارکت نیکوکاران و مراکز خیریه و همچنین نهادهای حمایتی برای تمدید بیمه شدگانی که توانایی پرداخت حق بیمه را ندارند تاکید کرد و اظهار داشت: اگر در این امر مهم خیران به موقع وارد شوند و به این افراد کمک مالی داشته باشند به نوعی آینده آنان را تضمین کرده اند چرا که در شرایط برقراری پرداخت حق بیمه گروه هدف از تمامی مزایای بیمه ای برخوردار خواهد شد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: در سال جاری سه هزار نفر از روستاییان و عشایر زیر پوشش این بیمه آمدند، جذب بیمه ای در سال جاری در آبان ماه نسبت به سایر ماه ها مناسب تر بود در حالی که نسبت به ماه گذشته ۵۰ درصد افزایش داشت.

غلامزاده افزود: تمدید بیمه ای نیز در آبان ماه مناسب بوده است که در مقایسه با مهرماه ۳۰ درصد رشد دارد.

وی جمعیت مشمول این صندوق که شامل جمعیت بالای ۱۸ تا ۵۰ سال است حدود ۱۸۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: تاکنون از این تعداد بیش از ۶۵ هزار نفر بیمه شده اند، به طور میانگین در هر خانوار مشمول روستایی و عشایری هم اینک یک نفر  زیر پوشش صندوق است.

وی اضافه کرد: بیمه شدگان با پرداخت حداقل ۱۵ سال حق بیمه سالانه و به شرط داشتن حداقل ۶۵ سال سن از مستمری پیری برخوردار می شود، در صورت فوت به دلیل حادثه ناشی از کار، به دون احتساب سابقه بیمه و در غیر اینصورت با داشتن یکسال سابقه و ۹۰ رور ارتباط بیمه ای در سال آخر، افراد تحت تکفل مشمول مستمری می شوند.

غلامزاده خاطرنشان کرد: در صورت وقوع حادثه ناشی از کار، بدون احتساب سابقه بیمه و در صورت وقوع حادثه غیر ناشی از کار و با شروع بیماری پس از یک سال سابقه به شرط داشتن ۹۰ روز ارتباط بیمه ای، بیمه شده می تواند مشمول مستمری از کار افتادگی کلی ۶۶ درصد شود.

وی اجرایی شدن نقل و انتقال سوابق  بیمه ای را مهمترین کارکرد این بیمه دانست و اظهارداشت: براساس دستورالعمل جدید امکان  انتقال سوابق  صندوق های بیمه اجتماعی ( صندوق بیمه اجتماعی، تامین اجتماعی، بازنشستگی کشوری )مطابق قوانین و مقرات صورت می پذیرد.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند و ۳۷ تا ۴۲ درصد اشتغال این استان در حوزه کشاورزی است، ۳۰ هزار نفر از جمعیت این استان نیز عشایر هستند، همچنین ۳۰ هزار نفر از جمعیت استان عشایر هستند.

برچسب ها : ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.