سردار سلامی: ما نفت رایگان به کشوری ارسال نمی‌کنیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با وجود همه تحریم‌ها، لبنان را با ارسال کشتی‌های نفت از فروپاشی اقتصادی نجات داده و پول نفت را هم می‌گیریم و کسی فکر نکند که این نفت‌ها رایگان ارسال می‌شود.
کد خبر : 143
تاریخ انتشار : شنبه 6 آذر 1400 - 6:53
بازدید : 177 بازدید

سردار سلامی: ما نفت رایگان به کشوری ارسال نمی‌کنیم

به گزارش احراز Ehraaz.ir سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی سه شنبه گذشته در نشست مسوولان بسیج دانشجویی دانشگاههای کشور در مشهد با بیان اینکه دشمن می‌خواهد کشتی‌های سوخت ارسالی ما را بزند اما نمی‌تواند، افزود: همین باعث چرخش آمریکا شده است و آنها برخلاف راهبرد خود حتی اجازه می‌دهند که از مصر، اردن و سوریه در محاصره و تحریم، نیز گاز و برق به لبنان ارسال شود تا صرفا ایران پیروز این میدان نشود.

وی ادامه داد: نظام اسلامی مدل ارائه نقش دین در اداره جامعه است که دیگر ایران اسلامی و با صدور ارزش‌های انقلاب اسلامی، دیگر کشورهای اسلامی تحت سیطره قدرت‌های بزرگ قرار نخواهند گرفت. اساس جنگ دشمن از لحظه تولد انقلاب تاکنون جلوگیری از شکل گیری یک مدل موفق بر اساس اندیشه اسلامی بوده است چون می‌دانند این مدل قابلیت تکرار دارد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به هفته بسیج، گفت: بسیج و ظهور آن نشانه‌ای از اعجاز ذهنی رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره) است که با ژرف اندیشی و نگرشی ملکوتی، همانگونه که خدا به ابراهیم بت شکن قابلیت رویت ملکوت را بخشید خدای متعال به حضرت امام(ره) این نگاه ملکوتی را داد تا بتواند به یک شاهکار بزرگ در سپهر انقلاب اسلامی دست بزند.

سردار سلامی افزود: زمان که گذشت و ابعاد وقایع و شکوه حماسه‌ها در فراز و نشیب‌های سخت انقلاب اسلامی روشن شد، آشکار شد این نظریه و ابتکار عمل چگونه معجزه‌آسا فرمول گذر انقلاب از همه بحرانها، مشکلات و سختی ها بوده است.

وی ادامه داد: بسیج تشکلی است که تفکر و روحیه و اندیشه انقلابی، دینی و اسلامی و شاکله جهاد و سعادت این جامعه را در خود متبلور می‌سازد، یک تشکل بی انتها، بدون بُعد و با خاصیت نهایت ناپذیری و بدون مرز و بی حصار است و در افقی پهناور حرکت می کند و به همه جا نور می‌افشاند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما از تاریخ تاریکی متولد شده ایم، افزود: از تاریخی که سیطره استعمار و استبداد ده‌ها و صدها سال این سرزمین را گرفتار انجماد فکری کرده بود و مردم در یخبندان آگاهی، تیرگی جهل و ظلمت جهالت مدرن زندگی می‌کردند.

سردار سلامی ادامه داد: سرنوشت یک جامعه وقتی رقم می خورد که رهبران آن منشا تولید تفکر باشند. در دوران حاکمیت طاغوت این ملت از تفکر راهبردی بی نصیب بود، ایران فاقد تفکر راهبردی بود و این حالتی است که دشمن با جداسازی بین ذهن و جسم ایجاد می کند تا با استفاده از ذهن منفعل آن جامعه، از نقطه ای دوردست حرکات فیزیکی آن را در دست بگیرد و چنین بود که ایرانی‌ها کارگزار تفکری بودند که غرب مبدع آن بود.

وی افزود: ما بخشی از جغرافیای سیاسی غرب بودیم و بخشی از سیاست ستون‌های دوگانه آمریکا در منطقه بودیم. استقلال سیاسی نداشتیم، کشوری که استقلال سیاسی ندارد فاقد استقلال فرهنگی، علمی، اقتصادی، دفاعی و امنیتی است. ایرانی که خود صاحب تمدنی بزرگ بود تبدیل به ستونی برای سیاست‌های آمریکا شده بود.

وی گفت: انقلاب اسلامی آمد تا جهالت و ضلالت مدرن را از بین ببرد. اساس جنگ دشمن از تولد انقلاب تاکنون جلوگیری از شکل گیری یک مدل موفق بر اساس اندیشه اسلامی بود، چون این مدل قابلیت تکرار پیدا می‌کند و این ۴۳ سال سرشار است از یک جنگ جهانی پیوسته و بدون انقطاع با انقلاب و هیچ لحظه‌ای نیست که با دشمنان در فضاهای مختلف درگیر نبوده باشیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکای امروز با ۴۳ سال پیش زمین تا آسمان فاصله دارد، افزود: امروز هم تسلط نظامی آن کشور بر دنیا وجود دارد اما از آن کاسته شده است. از نظر شعاع و میدان تاثیر در حال همترازی با آمریکا هستیم اما در قدرت فیزیکی نابرابری وجود دارد ولی میزان آن نسبت به اوایل انقلاب کاهش یافته است. هنر انقلاب برهم زدن توازن شرق و غرب و ایجاد یک توازن جدید و افزودن یک ضلع به اضلاع قدرت بود.

وی گفت: قبل از انقلاب ۴۰ هزار مستشار آمریکایی تمام ارکان جامعه را اداره می‌کردند اما امروز فرش قرمزی برای آنها نیست. خیلی ها نمی دانند از چه فضای تاریکی گذر کرده ایم و خدا با انقلاب به ما نور بخشیده است. امروز عزیز هستیم و در ابعاد مختلف قدرت جهانی هستیم. بزرگترین سرمایه ای که توانست ما را در این رقابت و قدرت از دشمنان جلو بیندازد، رهبران انقلاب بودند. کاری که مدیریت الهی رهبران انجام داد این بود که دشمن را از پناهگاه راهبردی خارج کردند و سیاست دشمن را فروپاشاندند.

سردار سلامی اظهار داشت: هنر انقلاب این است که به گونه‌ای عمل می کند تا دشمن مجبور شود ساختارهای قدرتی را که خود ساخته، از بین ببرد. همانطور که آمریکا مجبور شد با طالبان و القاعده و صدام بجنگد و راههایی برای نفوذ انقلاب هموار کند. در سوریه و یمن اقدامات آمریکا باعث شد فرصت برای ایجاد ساختارهای متکی بر انقلاب اسلامی فراهم شود. امروز در رقابت سیاسی منطقه‌ای آمریکایی ها در حاشیه هستند و این نزول قدرت آنها است.
وی گفت: آنچه در فضای تحریم ساختیم قبل از آن نساختیم. مشکلات اقتصادی هست اما این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد، آمریکا بیش از ۴۰ میلیون کارتن خواب دارد و ۵۰ میلیون گرسنه. ما هم مشکلاتی داریم اما کشور در حال ساخته شدن است.

وی افزود: خیلی‌ها می‌خواهند سیمای انقلاب را تیره و تار نشان دهند و از حاکمیت طاغوت تمجید می‌کنند اما نمی‌دانند رهبری که با جانبازی و زهد و مناجات شبانه و شجاعت علوی در برابر دشمن ایستاد و کشور را به استقلال حقیقی رساند چه محشری به پا کرده است. مردم آگاهانه ایستاده‌اند و عملیات‌های دشمن در اراده آنان تاثیری ندارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما آوارگی و خطای ملتهایی را که در دفاع از ارزشهایشان کوتاهی کرده اند، دیده ایم و می دانیم که اگر ملتی اشتباه کند ممکن است یک بار برای همیشه از جغرافیای سیاسی جهان محو شود.

سردار سلامی افزود: آن که چهره ملت را سفید کرد و اجازه نداد پیش بینی دشمن درست دربیاد و با جهاد خود سِحر دشمن را باطل کرد همین تفکر بسیجی بود که امروز می درخشد و ما را سربلند کرده و باعث شده از هیچ قدرتی نترسیم.

وی خطاب به دانشجویان گفت: شما چهره‌های آینده انقلاب هستید و نباید به حرفهای شیاطین و دشمنان گوش کنید، این سخنان همه دروغ است که فضای مجازی را از دروغ، شایعه، اکاذیب و جوسازی های مسموم پر کرده اند و نباید در بازی روانی دشمن قرار بگیریم.

وی افزود: امروز سیاست داشمن تسخیر قلبها است که می خواهد از غیر آمریکایی هم آمریکایی بسازد تا در فرهنگ، اندیشه و عمل، رفتار آمریکایی داشته باشد و ما باید با شناخت سیاست و راهبرد آنها در مقابل آنها بایستیم.

فرمانده کل سپاه گفت: آنها می‌خواهند از خطاهای ما سوء استفاده کنند، رویداد بسازند و روایت های غلط از حوادث درست ارائه دهند.

سردار سلامی تصریح کرد: در هر موضوع موفقی که تولید می‌کنیم باید تلاش کنیم تا آنرا اثبات کنیم، چون دشمن همیشه در برابر توفیقات ما ایستاده و به هر نحوی تلاش می کند ما را ناموفق نشان دهد و چشم ندارد موفقیت های ما را ببیند. ما سختی‌های خطرناک را پشت سر گذاشته ایم و سختی‌های دیگری را هم که کم خطر هستند پشت سر خواهیم گذاشت.

نشست مسوولان بسیج دانشجویی کشور با عنوان جهاد تبیین تا پنجم آذر در مشهد ادامه دارد. ایرنا

برچسب ها : ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.