فردین معصومی پیشکسوت کشتی:

یزدانی ۲ میلیارد هم بگیرد کم است

پیشکسوت کشتی آزاد کشورمان گفت: به حسن یزدانی 2 میلیارد هم بدهند کم است، چرا که من می دانم حسن یزدانی چه سختی هایی را تحمل کرده و چه استخوان هایی را خورد کرده تا حسن یزدانی شود.
کد خبر : 720
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مهر 1401 - 8:22
بازدید : 2943 بازدید

معصومی: انتقاد به دستمزد کشتی گیران منصفانه نیست/ یزدانی 2 میلیارد هم بگیرد کم است

به گزارش احراز http://Ehraaz.ir فردین معصومی در گفت و گو با فارس، در خصوص برخی اخبار و هجمه ها درباره قرارداد حسن یزدانی در لیگ برتر کشتی اظهار داشت: به حسن یزدانی ۲ میلیارد هم بدهند کم است، چرا که من می دانم حسن یزدانی چه سختی هایی را تحمل کرده و چه استخوان هایی را خورد کرده است تا حسن یزدانی شود. به نظر من ۸۰۰ میلیون یا یک میلیارد پولی نیست که امروز کامران قاسم پور و یا حسن یزدانی در لیگ می گیرند. المپیک که می شود همه دنبال کشتی هستند تا بتواند مدال کسب کند، اما به قرارداد های لیگ که می رسد همه چیز عوض می شود.

وی افزود: ظاهرا بعضی ها قرارداد فوتبالیست ها را فراموش کرده اند، من نمی گویم کسی که در فوتبال حرفه ای کار می کند نباید حق خود را بگیرد. فوتبال و والیبال رشته های هستند که دستمزدهای میلیاردی دارند، اما کشتی که ورزش ما ایرانی ها است. آیا ۸۰۰ میلیون برای یک قهرمان المپیک و جهان زیاد است؟ به نظرم این نگاه ها کارشناسی نیست و فقط عده ای با خصومت های شخصی که دارند اینگونه تسویه حساب می کنند.

معصومی در ادامه عنوان کرد: کسانی که به دستمزد حسن یزدانی اعتراض دارند می دانند یک جفت کفش کشتی چند است؟ می دانند هزینه های رفت و آمد و خورد و خوراک ورزشکاران چقدر شده است؟ حسن یزدانی پهلوان این مملکت است و وقتی مردم به خانه او مراجعه می کنند نمی تواند با دست خالی از آن ها پذیرایی کند. این عزیزان پهلوان هستند و منش پهلوانی دارند. مردم کشتی گیران را دوست دارند و با توجه منش پهلوانی به آن ها مراجعه می کنند.

وی تأکید کرد: حسن یزدانی، کامران قاسمپور، رحمان عموزاد و امیرحسین زارع کشتی گیران المپیکی و جهانی هستند و به نظر من باید قرارداد آن ها ۸ میلیارد تومان باشد نه یک میلیارد که تازه به آن هم اعتراض وجود دارد. امروز پسر من که برای اردوهای تیم ملی به تهران می آید هر پروازی که برای او می‌گیرم حدود یک میلیون و خورده ای پرداخت می کنم. من فردین معصومی از کجا آورده ام؟ از همین لیگ برتر کشتی. ۱۰ سال در لیگ برتر فعالیت کردم تا توانستم پولی جمع کنم و آینده خود و خانواده ام را بسازم. اگر لیگ نبود من هم امروز باید کاسه گدایی به دست می گرفتم.

پیشکسوت کشتی آزاد کشورمان در پاسخ به این سوال که اینگونه هجمه ها در لیگ برتر تأثیر می گذارد یا خیر؟ گفت: ببینید یا باید فدراسیون کشتی، کشتی گیران را از نظر مالی تأمین کند یا باید از طریق لیگ درآمد خود را داشته باشند. قطعا این موضوع برای فدراسیون امکان پذیر نیست. به دلیل اینکه هزینه های اعزام، خود سنگین است فدراسیون نمی تواند بعد از کسب مدال توسط کشتی گیران پاداش های بزرگ بدهد. کشتی گیران در طول یک سال ۶ ماه در اردو های تیم ملی هستند، خوب یک کشتی گیر چگونه باید آینده خود را بسازد.

وی در ادامه افزود: بعضی از کشتی گیران نان آور خانه و خرج خانه به دوش می کشند و زن و فرزند دارند و یا بعضی از کشتی گیران کمک حال پدران و مادران خود هستند. به هر حال کشتی رشته اول مملکت ما است و باید لیگ آن در شان کشورمان باشد و در بالاترین سطح دیده شود. اگر هزینه ای که در فوتبال می شود یک سوم آن در کشتی خرج شود می دانید در کشتی چه اتفاق هایی می افتد؟ من خودم عاشق فوتبال هستم و دوستان بسیار زیادی هم در این رشته ورزشی چه مربی و چه فوتبالیست دارم. من منکر فوتبالیست ها نیستم که دستمزد نگیرند. من حرفم این است که کشتی گیران هم باید به حق خود برسند تا بتوانند در آینده زندگی خوبی داشته باشند.

معصومی خاطر نشان کرد: شما ببینید حسن یزدانی در المپیک در فینال شکست می خورد، می آید و از مردم خود عذرخواهی می کند که با هیچ پولی نمی شود آن را عوض کرد یا رضا اطری که مقابل تلویزیون گریه می کند برای اینکه نتوانسته موفق شود و یا امیرحسین زارع که بعد از چند سال طلای سنگین وزن را به دست بیاورد. به نظر شما این افراد باید چقدر بگیرند و کشتی بگیرند؟ مردم برای دیدن کشتی کامران و حسن سر و دست می شکنند. این انتقادها و حرف ها منصفانه نیست و این حرف ها را قبول ندارم. حسن یزدانی و کامران قاسم پور برند کشتی ایران هستند و باید ارزششان حفظ شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.