شماره : 1214
5 / 1 / 1403 - 6:22

پوتین و روسیه در موضع برتر قرار دارند

اگر جنگ امروز به پایان  برسد نه روسیه راضی است و نه اوکراین. مسکو به دنبال فتح تنها قسمت هائی از اوکراین نبود و نیست، پوتین می خواهد کل اوکراین را تحت سلطه خود در آورد.؛
پوتین به کم قانع نیست/ روسیه در موضع برتر قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در مصاحبه‌ای با روزنامه «آرگومنت و فکتس» عنوان کرد: «ما در یک حالت جنگی هستیم. ابتدا عملیات ویژه نظامی آغاز شد و هنگامی که غرب به طور جمعی عضوی از طرف اوکراین شد، این عملیات به جنگ تغییر پیدا کرد. من نسبت به این موضوع متقاعد شده‌ام و همه باید متوجه آن شوند».

سخنگوی کرملین در ادامه افزود: «روسیه به انجام اقدامات خود ادامه خواهد داد و این عملیات ویژه امنیت شهروندان و سرزمین‌های اوکراین را تهدید نمی‌کند».

پسکوف هم‌چنین تاکید کرد: «روسیه نمی‌تواند اجازه دهد در مرزهای خود طرفی وجود داشته باشد که بخواهد از هر روشی برای جدا کردن کریمه از آن استفاده کند».

در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، ارتش روسیه حدود ۲۰۰۰۰۰ سرباز را به چندین بخش از مرز با اوکراین اعزام کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و مشاورانش انتظار داشتند که این کارزار از سه روز تا دو هفته طول بکشد. هدف از بین بردن رهبری غیرنظامی و نظامی اوکراین و جایگزینی آنها با یک دولت نیابتی بود که درخواست‌های مسکو را انجام دهد. اما واقعیت ثابت کرد که آنها کاملاً در اشتباه بودند. ارتش و جمعیت غیرنظامی اوکراین محکم ایستادند و به مقابله پرداختند. تحویل فوری سیستم‌های تسلیحاتی غربی به اوکراینی‌های مصمم کمک کرد تا ابتدا نیروهای روسی را متوقف و سپس به عقب برانند. جنگ اکنون وارد سومین سال خود ‌شده است و این احتمال وجود دارد که فراتر از امسال نیز ادامه یابد.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1214 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت 06:22:00
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1212
27 / 12 / 1402 - 8:07

گرگ ایرانی دومین طلای آرنولد کلاسیک را در انگلستان کسب کرد

تهران- ایرنا- نایب قهرمان ایرانی مسترالمپیا، دومین طلای آرنولد کلاسیک را در فاصله ۲ هفته کسب کرد.؛

گرگ ایرانی در ۲ هفته، دومین طلای آرنولد کلاسیک را کسب کرد

به گزارش احراز http://Ehraaz.ir مسابقات آرنولد کلاسیک انگلستان در روزهای ۲۶ و ۲۷ اسفند برگزار شد و با قهرمانی هادی چوپان، برترین بدنساز ایران به پایان رسید.

وی برای رسیدن به این رقابت‌ها استرس زیادی را به خاطر عدم صدور روادید پشت سر گذاشت زیرا تا یک‌ روز مانده به شروع مسابقات، اجازه روادید او از طرف کشور انگلستان صادر نشد.

 

چوپان ۲ هفته گذشته نیز در آرنولد کلاسیک آمریکا عنوان قهرمانی را کسب کرده بود و تنها حریف مدعی خود، سامسون دائودا را مثل این رقابت‌ها شکست داد.

قهرمانی‌های پیاپی گرگ پارسی در سطح بالاترین رقابت‌های بدنسازی دنیا، زنگ خطری برای حریف‌های مدعی او در مسترالمپیای ۲۰۲۴ است که رقیب ساده‌ای در انتطار آن‌ها نیست.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1212 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت 08:07:42
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1209
27 / 12 / 1402 - 7:59

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد

سینمای ایران در سال جاری ستاره‌های بی‌تکراری را از دست داد که جایشان هرگز پرشدنی نیست.؛

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir ، در واپسین روزهای سال در کنار مرور بخش‌های مختلف سینما می‌توان، یک قسمت دیگر را مرور کرد، بخشی که البته یادآوری آن همراه با اندوه است و آن درگذشت چهره‌های مختلف سینمایی است، سینمای ایران وام دار نقش‌آفرینان و نقش‌سازان بی‌تکراری است که در رشد و بالندگی آن سهم بسزایی داشته‌اند و جای خالی‌شان هرگز پرشدنی نیست.

به سنت سال‌های قبل گرامی می‌داریم یاد همه آنهایی که حالا در میان ما نیستند:

کیومرث پوراحمد/ ۱۶ فروردین

هنوز هم یادآوری نوع درگذشتش بهت‌آور است، کارگردانی که گرچه در فیلم‌هایش به‌نوعی از امید و زندگی می‌گفت اما خود گویی به پایان راه رسید. کیومرث پوراحمد سینماگر خاطره‌ساز دهه ۷۰ و ۸۰ است که هنوز هم گاهی «قصه‌های مجید» او از تلویزیون پخش می‌شود، که هنوز هم می‌شود پای آن نشست و از ماجراهایی که مجید رقم می‌زند، لذت برد.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد کیومرث پوراحمد

یا هنوز این «خواهران غریب» اوست که هر ساله همزمان با روز مادر از سیما پخش می شود تا خاطره روزهای اوج کارگردان کهنه‌کار سینما زنده شود.

با آنکه ساخته های متاخر کیومرث پوراحمد عمدتا با نقدهایی جدی مواجه شده بود اما او در سال های اخر زندگی، سویه دیگر دنیای هنر را هم آزمود و پا به عرصه بازیگری گذاشت و به همین واسطه نقش های کوتاهی از خود به یادگار گذاشت به طوری که همین حالا «ویلای ساحلی» با بازی افتخاری او روی پرده است.

کیومرث پوراحمد ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ در بندر انزلی درگذشت.

حسام محمودی/ ۱۲ اردیبهشت

همین امسال بود که حضورش در «شکار حلزون» در ویترین جشنواره فیلم فجر و نقش بستن او بر پرده سینما، افسوس مخاطبان را برانگیخت، حسام محمودی که بیشتر به واسطه سریال‌های تلوزیونی‌اش چون «لحظه گرگ و میش»، «دلدار» و … شناخته می‌شد در سینما هم با فیلم‌هایی مثل «رمانتیسم عماد و طوبا» و «غریب» شناخته شد.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد حسام محمودی

او البته آثاری همچون «شب بیرون»، «خسته نباشید!»، «امروز»، «حق سکوت»، «مردن به وقت شهریور»، «آستیگمات»، «مرگ ماهی» را هم در کارنامه داشت اما درگذشت زودهنگامش در حالی که فقط ۳۷ سال داشت، باعث شد از آن به عنوان یک شوک بزرگ یاد کنند.

حسام محمودی ۱۲ اردیبهشت ماه دار فانی را وداع گفت.

فخری خوروش/ ۲۰ خرداد

می‌شود کارنامه‌اش را مرور کرد و به فهرست بلندبالایی از فیلم‌های سینمایی، آثار تلویزیونی و تئاتری رسید، بازیگر باسابقه‌ای که هر دوره از زندگی‌اش یادآور اثری ماندگار است و تجربه همکاری با بزرگانی همچون عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز، جمشید لایق، پرویز فنی‌زاده، جعفر والی، عباس جوانمرد و … را داشت.

فخری خوروش اما از دهه ۸۰ از بازیگری کناره‌گیری و در همان دهه ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد فخری خوروش

او را می‌توان با آثاری همچون «تاراج»، «صاعقه»، «قرنطینه» و… یاد کرد که در ۲۰ خردادماه درحالی که ۹۴ سال داشت، در لس‌آنجلس درگذشت.

فریماه فرجامی/ ۹ تیرماه

بیش از آنکه آثارش برای مخاطبان شناخته شده باشد، نامش آشناست. فریماه فرجامی کارش را در عرصه هنر ابتدا با گویندگی نمایش‌های رادیویی آغاز کرد و بعدش راهش برای ورود به سینما در سال ۵۹ با «گفت هر سه نفرشان» هموار شد. او گرچه آثار شاخصی همچون «اجاره‌نشین‌ها»، «مادر»، «نرگس» و…را در کارنامه خود دارد اما دوری خودخواسته‌اش از سینما باعث شد تا حضورش کم‌رنگ و کم‌رنگ‌تر شود و هرچند همین اواخر «لامینور» را روی پرده داشت اما بعید است نسل تازه سینمادوستان ایرانی با آثار او آشنایی داشته باشند.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد فریماه فرجامی

فریماه فرجامی اما بازیگر توانمندی بود که حتماً کیفیت نقش‌آفرینی‌اش در خاطره مخاطبان آن روزها باقی مانده است.

این بازیگر در ۹ تیرماه و درحالی‌که تنها چند روز از رسانه‌ای شدن خبر به کما رفتنش بر اثر سکته مغزی می‌گذشت، در سن ۷۱ سالگی از دنیا رفت.

ایرج تقی‌پور/ ۲۹ تیرماه

ایرج تقی‌پور نه فقط یک تهیه‌کننده که تجربه سال‌ها فعالیت در امور تبلیغاتی و داوری بخش مواد تبلیغی جشنواره فیلم فجر را هم داشت. او در عرصه تهیه‌کنندگی اما آثار ماندگاری را از خود به جای گذاشت. ایرج تقی‌پور یک بار با همکاری اصغر فرهادی «شهر زیبا» را تولید کرد «رقص در غبار»، «صندلی خالی» هم‌ از دیگر تولیدات او بود.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد ایرج تقی‌پور

او را گرچه می‌توان از تهیه‌کنندگان استخوان‌خوردکرده سینمای ایران دانست اما آخرین فیلمش با عنوان «عموزادگان» را به دلیل فراهم نبودن شرایط ساخت نتوانست بسازد و همین تبدیل به حسرتی برای بازماندگان و دوستدارانش شد.

ایرج تقی‌پور ۲۹ تیرماه به دلیل ابتلا به بیماری درگذشت.

ابراهیم گلستان/ ۳۱ مردادماه

هم عکاس بود هم فیلمساز، هم نویسنده بود و هم روزنامه نگار، او البته مترجم هم بود. تلفیقی از هنرهای مختلف را در وجودش داشت و از پیشگامان موج نو در سینمای ایران بود. ابراهیم گلستان به واسطه زندگی پر فراز و نشیبش چهره‌ای آشنا برای اهالی فرهنگ و هنر و البته هنردوستان است. اما فیلمسازی او در همان دهه ۵۰ متوقف ماند و دیگر فیلمی نساخت.

ابراهیم گلستان البته خانواده‌ای هنردوست را هم پرورش داد، فرزندش لیلی گلستان از هنرمندان هنرهای تجسمی است و مانی حقیقی به عنوان نوه او کارگردان و بازیگر سینماست.

ابراهیم گلستان ۳۱ مردادماه در سن ۱۰۱ سالگی در انگلیس درگذشت.

امرالله صابری/ ۶ مهرماه

هامون‌بازان او را با نقش سیدمرتضی در این فیلم به یاد می‌آورند همانجا که نقش یک روحانی روشنفکر را بازی می‌کرد و با شخصیت اصلی فیلم یعنی خسرو شکیبایی دوستی نزدیکی داشت. امرالله صابری هم از جمع بازیگران فیلم‌های داریوش مهرجویی بود که گویی امسال سالشان بود و هر کدام در برهه‌ای رخت از این دنیا بستند.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد امرالله صابری

امرالله صابری در رشته بازیگری و کارگردانی در دانشگاه آلمان تحصیل و کار در عرصه هنر را با تئاتر آغاز کرده بود تا اینکه با داریوش مهرجویی و با نقش کوتاهی در فیلم «پستچی» پا به عرصه سینما گذاشت. بازیگری اما تنها پیشه او نبود، با مروری بر کارنامه امرالله صابری می‌توان دریافت سابقه ترجمه برخی از کتاب‌ها را هم داشته است.

این بازیگر ۶ مهرماه و درحالی که ۸۲ سال داشت بر اثر کهولت سن درگذشت.

آتیلا پسیانی/ ۱۴ مهرماه

۱۰ اردیبهشت ماه بود که مراسم نکوداشتش در خانه هنرمندان برگزار شد، تنها ساعتی پس از برگزاری این مراسم، تصاویرش به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد تا یک واقعیت را عیان کند؛ اینکه حال آقای بازیگر خوب نیست. آتیلا پسیانی راه هنر را از کودکی در پیش گرفت، او فرزند جمیله شیخی بازیگر باسابقه سینما و تئاتر بود و همین امر باعث شده بود از سنین کم در فضای هنر تنفس کند.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد آتیلا پسیانی

سرتاسر زندگی ۶۶ ساله او بویی از هنر داشت، گاه بازیگری سینما را می‌آزمود، گاه در آثار تلویزونی حضور پیدا می‌کرد و گاه خودش نمایشی را کارگردانی می‌کرد. بازیگری که در آثار ماندگاری همچون «کشتی آنجلیکا»، «دو فیلم با یک بلیت»، «مسافران»، «خاکستر سبز»، «هیوا»، «گاوخونی» و… ایفای نقش کرد.

او ۱۴ مهرماه به دلیل عوارض ناشی از بیماری سرطان در فرانسه درگذشت.

داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر/ ۲۲ مهرماه

بامداد ۲۲ مهرماه بود که ناگهان خبر درگذشت داریوش مهرجویی به همراه همسرش وحیده محمدی‌فر فضای مجازی و رسانه‌های رسمی را فراگرفت تا از آن به‌عنوان یک قتل فجیع یاد کنند. کارگردان صاحب‌سبک سینمای ایران و وحیده محمدی‌فر درحالی‌که در ویلای شخصی خود به سر می‌بردند توسط چند تن از اتباع افغانستانی به قتل رسیدند تا خبر درگذشت بهت‌آورشان در صدر اخبار قرار بگیرد.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد داریوش مهرجویی

داریوش مهرجویی از کارگردانان موج نوی سینمای ایران بود که تلفیق هنر، فلسفه، سینما و اقتباس در کارش باعث شده بود به یکی از نام‌آورترین سینماگران ایرانی تبدیل شود.

حتی اگر دیگر آثار او را هم ندیده باشید حتماً «مهمان مامان» یا «گاو» را دیده‌اید اما او خالق «سارا»، «لیلا»، «پری» و… هم بود.

وحیده محمدی‌فر هم از فیلمنامه‌نویسان و طراحان لباس سینما بود.

بیتا فرهی/ ۴ آذرماه

او را در قامت زنی سرکش در «هامون» می‌شناسید، با همان بگومگوها با خسرو شکیبایی. بیتا فرهی را می‌توان از زنان تاثیرگذار سینمای ایران دانست بازیگری که خیلی زود پذیرای نقش‌های مادری شد و احتمالاً پررنگ‌ترین خاطره از او در این نقش به «خون‌بازی» گره بخورد، مادری که سعی داشت فرزند گرفتار در اعتیادش را نجات دهد.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد بیتا فرهی

احتمالاً او را با «بانو» و «اعتراض» هم به یاد بیاورید اما آخرین حضور او روی پرده سینما به فیلم سینمایی «لامینور» بازمی‌گردد.

بیتا فرهی مدتی را نزد دخترش در پاریس زندگی می‌کرد اما در پی عوارض بیماری ریوی به ایران بازگشت و در نهایت ۴ آذرماه درگذشت.

پروانه معصومی/ ۶ آذرماه

همزمان با روزهای پخش چندین و چندباره سریال «یوسف پیامبر» از تلویزیون بود که خبر درگذشتش رسانه‌ای شد، بازیگری که البته سال‌ها بود که تهران را به مقصد رشت ترک کرده و به‌واسطه همین موضوع، حضورش در آثار سینمایی و تلویزیونی کم‌رنگ شده بود.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد پروانه معصومی

او را علاوه بر «یوسف پیامبر» در سینما احتمالاً بیشتر به‌خاطر بازی در فیلم‌های «گل‌های داوودی»، «جهیزیه‌ای برای رباب»، «شکوه زندگی» و…بشناسید. پروانه معصومی بازیگری است که بهرام بیضایی او را به سینمای ایران معرفی کرد و بعدها در نقش‌های مادرانه در سینما و تلویزیون ماندگار شد.

او که به دلیل ابتلا به بیماری ترجیح داده بود از تهران خارج شود ۶ آذرماه در رشت درگذشت.

رضا صفایی‌پور/ ۲۶ آذرماه

از بازیگران نسل اول انقلاب بود که حضورش در نقش‌های منفی هنوز هم در خاطرات باقی‌ مانده، او به «طوفان» سینمای ایران شهرت داشت که فعالیتش در عرصه ورزش‌های رزمی او را به بیماری پارکینسون مبتلا کرد. رضا صفایی‌پور را بدمن سینمای ایران توصیف می‌کنند که اتفاقاً در آثار پرمخاطبی همچون «قهرمانان»، «مردی در آتش»، «انفجار»، «شکار در شب»، «کانی مانگا»، «چشم عقاب» و… حضور داشت که در کنار جمشید هاشم‌پور و حسن رضایی به‌عنوان سه ستاره اصلی سینما معرفی می‌شدند.

ستاره‌هایی که سینمای ایران امسال از دست داد؛ از داریوش مهرجویی تا پروانه معصومی
 زنده‌یاد رضا صفایی‌پور

رضا صفایی‌پور در سال ۱۳۲۸ به دنیا آمد و برای اولین‌بار در سال ۴۲ کارش را با بدلکاری در سینما آغاز کرد و بعدها با آنکه به شهرتی رسیده بود اما از پیمودن این مسیر نادم بود به‌طوری که یک بار در مصاحبه‌ای گفته بود: «اگر به گذشته برگردم ادامه تحصیل می‌دادم و یک پزشک خوب می‌شدم چرا که این گونه احساس می‌کردم از توانایی‌های ما استفاده می‌شود. درحالی‌که به‌خاطر فعالیت بیش از ۴۰ ساله‌ام آن چیزی که انتظار داشتم نشده است و این تفکرم نسبت به گذشته خیلی فرق کرده است، من آن‌قدر کار در پرونده کاری‌ام دارم که از نسل جدید متوقع کارهای خوب باشم.»

آخرین نقش‌آفرینی رضا صفایی‌پور در سینما به سال ۹۹ در فیلم «گیجگاه» ساخته عادل تبریزی باز می‌گشت. او سرانجام در ۲۶ آذرماه دار فانی را وداع گفت.

خانواده بزرگ سینمای ایران در کنار چهره‌های مطرحی که درگذشت آن‌ها بازتاب رسانه‌ای پررنگ‌تری داشت، در سالی که گذشت شاهد فقدان هنرمندان دیگری هم بود که شاید چهره‌هایی کمترآشنا برای مخاطبان بودند اما بی‌شک در بالیدن سینمای ایران و تولیدات آن سهم داشته‌اند.

در پایان این گزارش یاد هنرمندانی چون سعید بخشعلیان فیلمبردار و مستندساز، حمیدرضا مرادی بازیگر نوجوان فیلم‌های دهه ۷۰ سینمای ایران، ابراهیم بصیرت بازیگر سینما، بیژن سراجی بازیگر «سیزده»، اسفندیار ابراهیمی بازیگر «پری»، مازیار شیخ محبوبی صدابردار «مهمان مامان»، خسرو امیرصادقی تهیه‌کننده «پسر تهرانی»، بهاره حسینی منشی صحنه «رحمان ۱۴۰۰»، نورمحمد ذوالفقاری بازیگر «غلامرضا تختی»، مهدی امامی کارگردان سینمای مستند، رضا نوروزی مدیر تدارکات و مدیر تولید «سن پترزبورگ»، فریدون فرشباف مستندساز و پژوهشگر حوزه انیمیشن را هم گرامی می‌داریم.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1209 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت 07:59:44
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1207
27 / 12 / 1402 - 7:52

درخواست رئیسی از فعالان کسب و کار دیجیتال

رئیس دولت سیزدهم با بیان این‌که نظام اجرایی کشور به فعالین بخش اقتصاد دیجیتال اعتماد دارد و مسائل و چالش‌های احتمالی پیش‌روی فعالین این بخش را پیگیری خواهد کرد، از فعالان کسب و کارهای دیجیتال خواست با شناخت مسائل و مشکلات و ارائه راهکارهای حل آن‌ها در ارائه خدمات به مردم و ارتقای کیفیت زندگی آن‌ها نقش‌آفرینی کنند.؛

درخواست رئیسی از فعالان کسب و کار دیجیتال

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir سید ابراهیم رئیسی درچهارمین نشست رمضانی خود با اصناف و اقشار مختلف، بعد از ظهر شنبه در نشستی، به گفت‌وشنود با جمعی از فعالان کسب‌وکارهای فضای مجازی پرداخت و در این نشست پس از استماع نظرات و دیدگاه‌های ۱۵ تن از صاحبان و فعالان کسب و کارهای دیجیتال، زیست‌بوم فناوری و نوآوری را در جهان امروز پیشران توسعه و از الزامات و اولویتهای کشور دانست وبا بیان اینکه ورود دانش‌بنیان‌ها به عرصه هوش مصنوعی و محوریت جوانان با استعداد و خلاق در تحقق پیشرفت‌های فناورانه، امیدآفرین و درخشان است، بر رفع موانع موجود و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و استعداد بومی برای تداوم شتاب حرکت دراین مسیر تأکید کرد.

آنگونه که ایسنا روایت کرده، وی با اشاره به هدف‌گذاری رشد ۸ درصدی برای اقتصاد کشور وهمچنین ضرورت ارتقای بهره‌وری برای تحقق رشد اقتصادی و رونق تولید، سهم اقتصاد دیجیتال را بواسطه اشتغالزایی، سرعت بازگشت سرمایه، بهره‌وری بالا و کاهش هزینه‌ها در تحقق این اهداف بسیار مهم وموثر دانست و بر افزایش حمایت‌های مالی و حقوقی و همچنین فراهم کردن فضای مناسب برای حضور و مشارکت بیشتر بخش خصوصی دراین عرصه تأکید کرد.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1207 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت 07:52:28
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1196
19 / 12 / 1402 - 10:27

رکورد۱۱۰ هزار نفری برای افتتاحیه «تمساح خونی»

نخستین ساخته سینمایی جواد عزتی موفق شد تا در سه روز نخست نمایش خود، بیش از ۱۱۰ هزار نفر را به سینماها بکشاند.؛

فیلم تمساح خونی عزتی رو میشه با بچه ها دید؟

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz,ir  تمساح خونی در افتتاحیه خود ۱۱۰ هزار و ۲۰۰ مخاطب داشت و با نمایش در ۲۱۹۲ سانس، ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به گیشه واریز کرد.

فیلم عزتی در روز نخست نمایش خود، یک رکوردشکنی خوب را تجربه کرد و موفق شد تا با جذب ۱۸ هزار و ۲۰۰ مخاطب، رکورد ۲ ساله تعداد مخاطب در روز نخست نمایش یک فیلم را از آن خود کرده و یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان بفروشد.

این فیلم در روز دوم، عملکرد بهتری داشت و توانست با ۳۹ هزار مخاطب، به فروش ۲ میلیارد و ۷۳۰ میلیونی برسد. این عملکرد برای روز سوم به ۵۴ هزار مخاطب و ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش رسید.

 

تمام ۲۰ فیلم روی پرده سینماهای کشور طی ۳ روز پایانی هفته گذشته، ۱۰۰ هزار مخاطب داشتند اما تمساح خونی به‌تنهایی بیش از ۱۱۰ هزار نفر را به سینماها کشانداین آمار در شرایطی محقق شد که تمام ۲۰ فیلم روی پرده سینماهای کشور طی ۳ روز پایانی هفته گذشته، ۱۰۰ هزار مخاطب داشتند اما تمساح خونی به‌تنهایی و درحالی‌که اکران شهرستان چندانی ندارد، بیش از ۱۱۰ هزار نفر را به سینماها کشاند.

تمساح خونی در شرایطی این عملکرد خوب را در افتتاحیه نشان داد که از همان ابتدا نیز طلیعه‌دار اکران نوروزی سینماها به شمار می‌رفت. امیدهای بسیاری وجود دارد تا این فیلم با اهرم‌هایی چون تبلیغات خوب عملکردی در ایام جشنواره فجر و البته برند جواد عزتی و اشتیاق مردم به تماشای یک کمدی جدید، بتواند اتفاق خوشایندی که فسیل در نوروز امسال رقم زد را برای نوروز سال آینده عملیاتی کند. تمساح خونی در شرایطی به این آمار دست یافته که فسیل، یک‌سوم این میزان را در افتتاحیه تجربه کرده بود.

از چهارشنبه پیش‌رو و با افزوده شدن ۶ فیلم جدید دیگر به ناوگان اکران و البته تداوم نمایش چند کمدی پرمخاطب قبلی، روند استقبال از سینماها، شکل فزاینده‌تری به خود خواهد گرفت. این وضعیت با هدف‌گذاری خوبی که برای شب‌های ماه مبارک رمضان تمهید شده، سبب خواهد شد تا پس از پایان تعطیلات نوروزی، آمار درخوری از میزان استقبال سینمایی رقم بخورد. آماری که می‌تواند پشتوانه بسیارخوبی برای رقم خوردن یک اقتصاد فربه در سینمای ۱۴۰۳ محسوب شود.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1196 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت 10:27:48
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1202
19 / 12 / 1402 - 10:23

مهدی شهریاری:؛

باید با کار و تلاش پاسخ اعتماد مردم را بدهیم

منتخب مردم بجنورد در مجلس گفت: توسعه زیرساخت‌های استان را دنبال می‌کنیم و پیگیر توسعه متوازن خراسان شمالی خواهیم بود.؛

به دنبال توسعه متوازن خراسان شمالی خواهیم بود

به گزارش احراز http://Ehraaz.ir محمدمهدی شهریاری اظهار کرد: مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم با رأی خود موجب شدند وکیل آن‌ها در مجلس شورای اسلامی باشم و تلاش خواهم کرد زبان گویای آن‌ها باشم.

وی افزود: از خداوند می‌خواهم فرصت اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها را برای حذف محرومیت و بهبود زندگی مردم را به من اعطا کند.

منتخب مردم بجنورد در مجلس با تاکید بر اینکه مردم با حضور خود حجت را تمام کردند، خاطرنشان کرد: اینک نوبت ما است تا پاسخ اعتماد و اطمینان را با کار و تلاش خود بدهیم.

شهریاری تصریح کرد: امیدواریم همواره با انصاف و عدالت و عشق به مردم و به کمک همه افرادی که دل در گرو بهبود زندگی و رفاه بالاتر مردم دارند، بتوانیم مسیر پیشرفت و توسعه منطقه را در پیش بگیریم و روزهای روشن و پررونق این منطقه را نظاره کنیم.

وی عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌های استان را دنبال می‌کنیم و پیگیر توسعه متوازن خراسان شمالی خواهیم بود.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1202 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت 10:23:57
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1200
19 / 12 / 1402 - 10:20

دکتر هادی قوامی:؛

مردمی کردن اقتصاد را پیگیری خواهیم کرد/ می توانیم ۲ هواپیما برای استان بخریم

منتخب مردم اسفراین گفت: مردمی کردن اقتصاد را پیگیری خواهیم کرد.؛

برای بهره‌برداری از معدن آلبلاغ اسفراین الگوی خاصی داریم

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir هادی قوامی اظهار کرد: تولید ناخالص خراسان شمالی اندک است، در حالی که طبق بیانات رهبر انقلاب باید بین ۱۰ استان برتر کشور باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید توجه ویژه‌ای به استان‌های محروم داشته باشد، افزود: لازم است سرمایه‌گذاری از طریق نهادهای نیمه‌دولتی در استان افزایش پیدا کند.

منتخب مردم اسفراین در مجلس فضای مجلس در اسفراین طی چهار سال گذشته را دارای رکود دانست و خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته پروژه‌های حیاتی تعطیل شده بود.

قوامی منتخبان مجلس را دارای هدفی واحد دانست و گفت: مردمی کردن اقتصاد را پیگیری خواهیم کرد و می‌توانیم از طریق تسهیلات، دو هواپیما برای استان خریداری کنیم.

وی با بیان اینکه صنایع پیشین و پَسین صنایع بزرگ استان باید ایجاد شود، تصریح کرد: معدن البلاغ ظرفیت بزرگی است که برای بهره‌برداری از آن الگوی خاصی داریم و خراسان شمالی با اقتصاد معدن می‌تواند در کشور، ۱۰ رده صعود کند

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1200 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت 10:20:17
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1198
19 / 12 / 1402 - 10:11

شهریاری قوامی قدرتی + یا – پاکمهر

خاطرم هست از بزرگان سیاست استان که وجهه ملی دارد می گفت در کرمان وقتی پای توسعه استان می رسد خط کشی های سیاسی فراموش می شود؛

🔹 🎥 تاانتخابات| صحبت‌های «آیت‌الله غلامرضا فیاضی» نامزد انتخابات خبرگان  رهبری 🔹خبرگزاری فارس در جهت ایجاد بستری برای ارائه برنامه‌های… | Instagram

 

خاطرم هست از بزرگان سیاست استان که وجهه ملی دارد می گفت در کرمان وقتی پای توسعه استان می رسد خط کشی های سیاسی فراموش می شود باهنر، مرعشی، شهید حاج قاسم یا اسحاق جهانگیری در هرجایگاهی که باشند همه با هم پای کار می آیند و برای همین هم هست که استان کرمان جز صنعتی ترین استان های کشور با زیرساخت های توسعه یافته است و هم اکنون ۵ فرودگاه دارد که دستکم ۳ تای آنها بین المللی است. فرودگاههای رفسنجان، کرمان و سیرجان بین المللی هستند و به زودی فرودگاه بم نیز به عنوان فرودگاه بین المللی ارتقاء خواهد یافت .

اما در خراسان شمالی بعد از ۲۰ سال هنوز مشکل تنها فرودگاه استان حل نشده است چراکه نگاه در توسعه استانی نبوده!!! اگر هم و غم تمام اعضای مجمع نمایندگان استان توسعه زیرساخت های می بود و فرد گرایی صرف صورت نمی گرفت تا حالا مشکل جاده بجنورد جنگل گلستان، فرودگاه، بیمارستان ها، راه آهن و… حل نمی شد؟!

با معرفی چهره های جدید منتخب مجلس با اینکه در دسته بندی های سیاسی می توان گفت شهریاری قوامی و قدرتی بهم نزدیک ترند اما این دگراندیشی پاکمهر نباید سبب ایجاد فاصله های زیاد شود و خدای نخواسته از این حیث استان بخواهد دچار خسران شود. همگرایی در توسعه و تکمیل زیرساخت ها، خوبست با نگاه استانی پیش برود و مجمع نمایندگان مجلس دوازدهم استان که ترکیبی از نیروی جوانی و تجربه است باید بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد. این چهار سال نیز به سرعت سپری خواهد شد و فرصت خدمت ناچیز است.

پایگاه خبری احراز

http://Ehraaz.ir

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1198 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت 10:11:06
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1194
8 / 11 / 1402 - 6:55

سیگنال ماهواره «مهدا» دریافت شد

صبح امروز ماهواره «مهدا» به‌همراه دو نانو ماهواره به مدار 450 درجه پرتاب و با موفقیت در مدار قرار گرفت. این برای نخستین بار است که متخصصان فضایی با ماهواره‌بر بومی سه ماهواره داخلی را همزمان در مدار قرار می‌دهند.؛

رکورد تازه در صنعت فضایی ایران؛ ماهواره «مهدا» به‌همراه دو نانوماهواره به فضا پرتاب شد

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir ، صبح امروز هشتم بهمن ماه ماهواره «مهدا» با ماهواره‌بر «سیمرغ» به مدار ۴۵۰ درجه پرتاب شد. در این پرتاب ۲ ریزماهواره نیز به همراه ماهواره مهدا پرتاب شدند و مهمترین دستاورد در این پرتاب عملیات «تزریق چندگانه» بود که محقق شد.

بر اساس اعلام سازمان فضایی ایران، ماهواره‌بر سیمرغ توانسته ماهواره مهدا و دو نانوماهواره دیگر را با موفقیت در مدار تزریق کند و  این برای نخستین بار است که متخصصان فضایی سه ماهواره داخلی را همزمان با ماهواره‌بر بومی در مدار قرار می‌دهند.

ماهواره مهدا، یک ماهواره ۳۲ کیلوگرمی از سری ماهواره‌های سبک وزن پژوهشگاه فضایی ایران است که به منظور آزمایش زیرسامانه‌های توسعه‌یافته ماهواره‌ای طراحی و ساخته شده‌اند. ماموریت اصلی این ماهواره، بررسی صحت عملکرد ماهواره‌بر سیمرغ در تزریق چندگانه محموله‌های فضایی در مدار پایین زمین و ارزیابی عملکرد برخی از طراحی‌های جدید و قابلیت اطمینان فناوری‌های بومی در فضا است.


ماهواره مهدا

گفتنی است، ماهواره‌بر سیمرغ، ماهواره‌بر سوخت مایع دو مرحله‌ای است که در هفتمین پرتاب تحقیقاتی خود توانست با تزریق چندگانه ماهواره‌ها، دریچه‌ای جدید به روی پرتاب‌های فضایی کشور باز کند.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1194 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 06:55:42
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1191
8 / 11 / 1402 - 6:22

درخواست روزنامه اعتماد: رهبری در موضوع ردصلاحیت حسن روحانی ورود کنند/ شورای نگهبان در تراز این ردصلاحیت نیست

اعتماد در باره ردصلاحیت حسن روحانی نوشت: وقتی شخصیتی که سال‌های مستمر در شورای عالی امنیت ملی کشور مسوولیت داشته، 5دوره نماینده مجلس، دو دوره نایب‌رییس مجلس، عضو مجلس خبرگان رهبری و نهایتا 8سال رییس‌جمهور کشور بوده، ردصلاحیت می‌شود، طبیعی است که با یک شرایط عادی طرف نیستیم.؛

درخواست روزنامه اعتماد: رهبری در موضوع ردصلاحیت حسن روحانی ورود کنند/ شورای نگهبان در تراز این ردصلاحیت نیست

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir افراد و جریاناتی در حاکمیت تلاش می‌کنند از طریق انحصارگرایی، تعداد زیادی از افراد نقش‌آفرین در سال‌های ابتدایی انقلاب را از قطار نظام پیاده کرده و خالص‌سازی مورد نظر خود را عملی کنند. این نوع ردصلاحیت‌ها و حذف‌ها دقیقا در جهت خالص‌سازی و انحصارگرایی ارکان حکومت از افراد طرفدار جمهوریت است.

در واقع جریانی که قصد دارد قدرت را در کشور یکدست کرده و آن را قبضه کند و اساسا برایش اهمیتی ندارد که مردم در انتخابات شرکت کنند یا نه، اقدام به حذف روحانی هم کرده است.

اما ردصلاحیت حسن روحانی را می‌توان با ردصلاحیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سال ۹۲ شبیه سازی کرد. تنها تفاوت این دو رخداد آن است که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ردصلاحیت شد و حسن روحانی برای انتخابات خبرگان رهبری.

شورای نگهبان، اساسا همتراز حسن روحانی نیست که بخواهد درباره ردصلاحیت او اعلام نظر کند. در این میان، سطوح بالاتری از ارکان حاکمیت باید به این بحث ورود و این ردصلاحیت را کان لم یکن کرده و روحانی را واجد صلاحیت اعلام کند. به نظرمی آید لازم است شخص رهبری در این زمینه وارد شده و مساله ردصلاحیت روحانی را دنبال کنند.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1191 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت 06:22:25
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1189
19 / 10 / 1402 - 4:29

۷ موافقت‌نامه اصولی برای طرح های گردشگری خراسان‌شمالی صادر شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: هفت موافقت نامه اصولی برای طرح های گردشگری استان در دی‌ماه سال جاری با هدف توسعه زیرساخت‌های رفاهی این خطه صادر شد.؛

اختصاص ۱۰۳۰ میلیارد ریال به تکمیل طرح های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش احراز http://Ehraaz.ir علی مستوفیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این موافقت‌ نامه‌ ها برای ایجاد چهار اردوگاه گردشگری، یک مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی و ۲ اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان‌های بجنورد، شیروان، سملقان و گرمه صادر شده است.

وی افزود: با صدور مجوز برای راه اندازی این مراکز ۹۹۰ میلیارد ریال در بخش گردشگری خراسان شمالی سرمایه گذاری و برای ۶۷ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی یادآور شد: پیش از این نیز ۵۰ موافقت نامه اصولی با ۶ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان صادر شده بود.

مستوفیان خاطرنشان کرد: بهره برداری از این طرح‌های گردشگری جدای از جذب گردشگر و زمینه اشتغال غیر مستقیم، رونق اقتصادی این استان را نیز فراهم می‌کند.

هفت هتل، یک متل، ۱۱ مهمان‌پذیر، ۳۸ خانه‌مسافر و ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی در استان خراسان شمالی مسافران را پذیرش می کنند و در مجموع شمار تخت های اقامتی در این استان به هزار تخت می رسد.

خراسان شمالی در شمالشرق کشور و در حدفاصل قطب سیاحتی شمال کشور و مشهدالرضا (ع) واقع شده که سالانه در ایام تعطیلات نوروز مسافران و زائران زیادی از این خطه تردد می کنند.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1189 توسط ehraaz و در روز سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ ساعت 04:29:21
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1187
19 / 10 / 1402 - 4:13

متهم ردیف اول پرونده هواپیمای اوکراینی در بازداشت است

قوه قضاییه اعلام کرد: متهم ردیف اول پرونده هواپیمای اوکراینی به اتهام قتل شبه عمد از ابتدای تشکیل پرونده در بازداشت به سر می‌برد و برای وی تاکنون قرار وثیقه که منجر به آزادی شود، صادر نشده است.؛

فرارو | متهم ردیف اول پرونده هواپیمای اوکراینی آزاد شده؛ شکایت مشمول مرور  زمان شده

 

به گزارش احراز http://Ehraaz.ir به نقل از ایرنا پرونده هواپیمای اوکراینی شامل ۲ بخش است که بخش اول پرونده در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته و منجر به صدور رأی شده است. رأی صادره پس از اعتراض وکلای خانواده قربانیان حادثه به دیوان عالی کشور ارسال شده و در این دیوان در حال بررسی است.

حکم بخش دوم پرونده نیز صادر و دادگاه در مرحله انشای رأی است و دادگاه به زودی حکم صادره را ابلاغ خواهد کرد. براساس رأی صادره از سوی دادگاه بدوی، متهم ردیف اول پرونده به اتهام مباشرت در قتل شبه عمد سرنشینان هواپیمای اوکراینی مستند به مواد قانونی به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این متهم همچنین به دلیل لغو دستور ابلاغی و با توجه به گستردگی آثار و تبعات این اقدام به حداکثر مجازات (۱۰ سال حبس تعزیری) نیز محکوم شده است. بر این اساس مجموع حکم حبس صادر شده در مورد متهم ردیف اول (فرمانده سامانه دفاعی تور ام یک) ۱۳ سال حبس تعزیری است که اشد مجازات (۱۰ سال حبس) اجرا خواهد بود. متهم ردیف اول علاوه بر حبس به پرداخت دیه در حق اولیای دمی که مطالبه دیه داشته‌اند نیز محکوم و دادگاه برای این متهم مجازات تکمیلی نیز در نظر گرفته است.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1187 توسط ehraaz و در روز سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ ساعت 04:13:17
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1185
19 / 10 / 1402 - 4:09

قرارداد گل محمدی با پرسپولیس فسخ شد

باشگاه پرسپولیس متن فسخ قرارداد توافقی با یحیی گل‌محمدی را امضا کرد و تفاهم نامه را برای سرمربی مستعفی خود ارسال کرد.؛

یحیی گل محمدی قراردادش با پرسپولیس را فسخ کرد

 

به گزارش احراز http://Ehraaz.ir گل محمدی نیز که اصرار به جدایی دارد این فسخ توافقی را امضا کرد تا همکاری طرفین به پایان برسد.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1185 توسط ehraaz و در روز سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ ساعت 04:09:33
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1183
17 / 10 / 1402 - 8:30

معاون وزیر نفت اعلام کرد؛؛

خودروهای بی‌کیفیت مانع صادرات ۵۰ میلیون لیتری بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه مصرف سوخت خودروهای تولیدی نسبت به میانگین جهانی بالا است، گفت: اگر خودروها با استاندارد بین‌المللی تولید می‌شد، مصرف بنزین به ۶۰ میلیون لیتر در روز کاهش می‌یافت و می‌توانستیم روزانه ۵۰ میلیون لیتر صادرات داشته باشیم.؛

خودروهای بی‌کیفیت مانع صادرات ۵۰ میلیون لیتری بنزین

به گزارش احراز http://Ehraaz.ir به نقل از ایرنا جلیل سالاری با اشاره لزوم ایجاد تنوع در سبد سوخت کشور، اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که باید به سمت تنوع سبد سوختی حرکت کنیم؛ در حال حاضر نزدیک به ۳۵ میلیون لیتر ظرفیت CNG در کشور وجود دارد که باید از آن استفاده کرد.

وی افزود: ناوگان حمل نقل عمومی هم فرسوده شده و مصرف آن بالا است؛ همچنین بررسی پیمایش کارت‌های سوخت نشان می‌دهد مصرف سوخت خودروهای جدید بالاست و می‌توان با استفاده از ظرفیت سی‌ان‌جی بخشی از ناترازی بنزین را برطرف کرد.

معاون وزیر نفت ادامه داد: کیت‌های نسل ۵ خودروهای دوگانه‌سوز دارای راندمان و شتاب بالا و مصرف پایین هستند که در حال حاضر در کشور تولید می‌شود؛ از طرفی مصرف خودروهای کشور نسبت به میانگین جهانی بالا است و با استاندارهای بین‌المللی فاصله زیادی داریم.

سالاری گفت: سالانه ۲ میلیون خودرو به تعداد خودروهای کشور اضافه می‌شود که معادل ۵ تا ۶ میلیون لیتر به مصرف بنزین اضافه می‌کند. این عدد معادل تولید یک روز پالایشگاه تهران است؛ لذا باید به سمت بهینه‌سازی مصرف سوخت، بهسازی و نوسازی ناوگان عمومی و جاده‌ای حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه باید به سمت تولید خودرو مطابق با استانداردهای بین‌المللی حرکت کنیم، بیان کرد: مصرف بنزین در کشور به صورت میانگین برابر با ۱۱۶ میلیون لیتر در روز است که اگر خودروها با استاندارد بین‌المللی در کشور تولید می‌شد، مصرف بنزین در کشور ۶۰ میلیون لیتر در روز بود و می‌توانستیم ۵۰ میلیون لیتر در روز صادرات داشته باشیم.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1183 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲ ساعت 08:30:25
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1181
17 / 10 / 1402 - 8:27

تاکید استاندار خراسان شمالی بر احراز صلاحیت قانونی داوطلبان انتخابات مجلس

استاندار خراسان شمالی گفت: هیات نظارت بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قانونی اقدامات لازم برای احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انجام داده است.؛

احراز صلاحیت داوطلبان بر اساس معیارهای قانونی انجام شده است

به گزارش خبرنگار احراز http://Ehraaz.ir، محمدرضا حسین نژاد روز یکشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی خراسان شمالی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: اخیرا اینگونه شائبه شده که صلاحیت تنها قشر خاص از داوطلبان تایید شده است، البته در این زمینه داوطلبان فرصت دارند تا اعتراض کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه دولت خدمات ارزنده ای در استان دارد که باید برای مردم تبیین شود افزود: اطلاع رسانی و تبیین خدمات دولت و نظام در جامعه سبب امیدآفرینی در میان مردم می شود از این رو باید در این زمینه تلاش شود.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه خدمات دولت باید به مردم اطلاع داده شود بیان کرد: رسانه های معاند با در اختیار داشتن فضای مجازی تلاش دارند تا خدمات دولت را ضعیف جلوه دهند.

وی گفت: بیشتر مردم ما دسترسی به رسانه های مکتوب و حتی رسانه های غیرمکتوب ندارند از این رو باید تلاش شود تا ساکنان در دورترین مناطق هم به رسانه مکتوب دسترسی پیدا کرده و از خدمات دولت آگاه شوند.

حسین نژاد با بیان اینکه نباید در اطلاع رسانی ها به فضای مجازی اتکا کرد، خواستار سرعت دادن به انجام اقدامات لازم برای توسعه اطلاع رسانی در جامعه شد و ادامه داد: البته برخی از خدمات دولت از جمله گازرسانی ها برای مردم ملموس است و مزایای آن در زندگی مشاهده می شود اما نیاز است تا اقدمات و دستاوردها تبیین شود و اطلاع رسانی ها در کف جامعه اتفاق افتد.

وی اظهار کرد: ما در اطلاع رسانی تنها با قشر خاص از جمله ادارات سر و کار داریم از این رو باید راهکاری تبیین شود تا اطلاع رسانی از اقدامات دستگاه های اجرایی توسعه یابد در این باره نشریه مشترک به صورت مکتوب به وسیله دستگاه های اجرایی تهیه و به درب منازل ارسال شود.

خراسان شمالی با بیش از یک میلیون نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در مناطق روستایی سکونت دارند.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1181 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲ ساعت 08:27:47
© Copyright 2024 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر