شماره : 1108
1 / 7 / 1402 - 8:41

قیمت نزولی انواع سکه و طلا در روزهای آخر تابستان

فعال بازار طلا گفت: قیمت انواع سکه و طلا در آخرین هفته شهریور ۱۴۰۲ سیر نزولی داشت و این روند تا اواسط هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت. ؛

 

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۳۰ شهریورماه / طلا و سکه ریخت - خبرآنلاین

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir «محمد کشتی آرای» روز (جمعه) در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص تحولات بازار طلا در هفته گذشته اظهار داشت: هفته گذشته بهای انس جهانی طلا ۱۰ دلار نوسان داشت و آخرین نرخ آن یک‌هزار و ۹۲۲ دلار بود که در مقایسه با ابتدای هفته ۲ دلار کاهش داشت.‌

وی بیان‌داشت: بهای انس جهانی طلا در طول هفته تا مبلغ یک‌هزار و ۹۳۸ دلار هم افزایش داشت، اما دوباره سیر نزولی در پیش گرفت.

این فعال بازار طلا گفت: در آخرین هفته شهریور قیمت انواع سکه و طلا در بازار داخل با توجه به کاهش نرخ ارز سیر نزولی داشت و سکه طرح جدید دوباره به کانال ۲۷ میلیون تومان بازگشت.

وی ادامه‌داد: در آخرین معاملات شهریور سکه طرح جدید ۴۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی ۱۵۰ هزار تومان کاهش هفتگی قیمت داشتند.

کشتی آرای اظهار داشت: در دوره زمانی ذکر شده هر مثقال طلای آب شده ۱۸۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۶ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی را ثبت کردند.

به گفته وی، در آخرین هفته تابستان ۱۴۰۲ حباب سکه تغییری نداشت و در محدوده پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار داشت.

فعال بازار گفت: در دو هفته گذشته قیمت انواع سکه و طلا ثبات داشت، اما در هفته آخر شهریور با توجه به کاهش نرخ ارز شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار طلا بودیم.

وی اضافه‌کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به شرایط موجود و تعطیلات پیش رو تا اواسط هفته آینده قیمت‌ها ثابت بماند و تغییر قابل توجهی نداشته باشیم.

کشتی‌آرای توضیح داد: بازارهای جهانی و بازارهای داخلی در روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل هستند و تنها عامل تاثیرگذار می‌تواند نرخ ارز باشد که آن هم پیش‌بینی می‌شود به دلیل مدیریت نرخ ارز ثابت بماند و تغییری را شاهد نباشیم.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1108 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت 08:41:38
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1106
1 / 7 / 1402 - 6:13

حال استان خوبست

با اختلاف یک سال نمایندگی ولی فقیه و نمایندگی عالی دولت در استان بر عهده دو چهره مردمی، بومی، دلسوز و کارآمد قرار گرفت.؛

حجت الاسلام نوری از ۱۸ آذر ۹۹ و دکتر حسین نژاد از ۱۰ آذر ۱۴۰۰ مسئولیت استان را پذیرفتند و از آن زمان تا کنون با رویکردی وحدت آفرین و امیدبخش مواجه ایم که نتیجه آن اداره استان بدون حاشیه برجسته ای بوده است. اگر مشکلات اقتصادی نشات گرفته از فشار دشمنان را فاکتور بگیریم می شود گفت در مجموع حال استان خراسان شمالی خوبست و با تلاش شبانه روزی خدمتگزاران به مردم، میهن و نظام هر روز بهتر نیز خواهد شد.

نشست شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی با موضوع آب و حجاب و عفاف۱,۲۰۰ × ۸۰۰

به خوبی می دانیم رشد و پیشرفت و توسعه یک شبه به وجود نمی آید و سالها زحمت و کار با برنامه، هدفمند و مطالعه شده می طلبد تا در نهایت شرایط به وضع مطلوب تغییر چهره بدهد. جمعیت استان خراسان شمالی سال گذشته یک میلیون نفری شد و بر تعداد شهرستان ها نیز افزوده شد و به عدد ۱۰ رسید.

دولت سیزدهم خوب فهمید که در این استان مرزی برای خدمت رسانی به اقصا نقاط آن نیاز به اعتبار و همت بیشتری است لذا با کمک نمایندگان مجلس به سمت تقویت ساختار اداری خود رفت . اجرای پروژه های عمرانی همچون راه بجنورد-جنگل گلستان، انتقال پساب شهر بجنورد به پتروشیمی خراسان، تامین آب شهرهای استان، تقویت پروزاهای فرودگاه بجنورد، افزایش فضاهای آموزشی، آسفالت راه های روستایی، احیا کارخانجات، راه اندازی نیروگاه خورشیدی غلامان و… با وجود کمبود اعتبارات رخ داده و یا در دست اقدام است.

با این وجود این همه کار و زحمت باید اذعان داشت که استان نیاز به تقویت منابع و ابزارهای اطلاع رسانی دارد و باید در راستای فرمایش رهبر انقلاب در خصوص جهاد تبیین و برای افزایش شهرت و برندینگ خراسان شمالی کارهای سودمند بیشتری کرد.

ما در انجمن روابط عمومی ایران شاخه خراسان شمالی متشکل از مدیران روابط عمومی این دلسوزان و عاشقان میهن آمده ایم تا با نفسی تازه در راه اعتلای استان بکوشیم و بی دریغ با کار اضافه تلاش کنیم. همیاری شما مدیران قطع یقین می تواند در این مسیر بر انگیزه ما موثر واقع شود. این راه های ارتباطی در پیام رسان های واتس اپ و ایتا ابزاری برای ارایه اطلاعات شفاف، صریح و بدون لکنت از تلاشهای صورت گرفته خواهند بود. تلاش خواهیم کرد مهمترین وقایع استان را در تک برگ مجازی نفس تازه بطور هفتگی منتشر کنیم تا صدای استان را به گوش پایتخت نشینان برسانیم.

و من الله التوفیق.

ابوالفضل نیکبخت

رئیس نمایندگی انجمن روابط عمومی ایران در خراسان شمالی

مدیر مسئول پایگاه خبری احراز

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1106 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت 06:13:38
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1100
18 / 6 / 1402 - 6:18

Prediction of the biggest wrestling duel in the world؛

پیش بینی بزرگترین دوئل کشتی جهان /تقابل تیلور و یزدانی!

یک سایت آمریکایی پیش‌بینی کرد دیوید تیلور بتواند بار دیگر حسن یزدانی را شکست دهد.؛

پیش بینی بزرگترین دوئل کشتی جهان /تقابل یزدانی و تیلور!

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir دیوید تیلور و حسن یزدانی در ۶ سال گذشته خود را از بقیه کشتی‌گیران دسته ۸۶ کیلوگرمی جدا کرده‌اند. یزدانی در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ در وزن ۸۶ کیلوگرم عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد در حالی که دیوید تیلور در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ و المپیک توکیو قهرمان شد. هم‌چنین شایان ذکر است که تیلور و یزدانی در این مسابقات به هیچ کس دیگری در جهان نباختند.با در نظر گرفتن این موضوع و با کسب ۶ عنوان قهرمانی اخیر جهانی و المپیک توسط تیلور و یزدانی، آن‌ها مدعیان اصلی برای کسب طلا در بلگراد هستند.

دیوید تیلور مقابل یزدانی در ۴ کشتی از ۵ کشتی خود برتری دارد. اولین برد تیلور مقابل یزدانی در جام جهانی ۲۰۱۷ به دست آمد. سپس تیلور در دور اول مسابقات جهانی ۲۰۱۸ با برتری برابر یزدانی بار دیگر پیروز شد. تیلور در فینال بازی‌های المپیک توکیو با پیروزی مقابل یزدانی باز هم برنده از تشک خارج شد. در آن کشتی تیلور توانست در کم‌تر از ۲۰ ثانیه مانده به پایان مسابقه، برنده شود.

یزدانی بالاخره در فینال مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۲۱ در اسلو توانست تیلور را شکست دهد. با این حال، سال گذشته تیلور در فینال مسابقات جهانی ۲۰۲۲ برنده شد و عنوان نخست را کسب کرد.

پیش‌بینی قهرمانی جهان ۲۰۲۳

همان‌طور که در بالا ذکر شد، اگر کسی غیر از دیوید تیلور یا حسن یزدانی با طلا از صربستان برود، شوکه کننده خواهد بود. یزدانی بعد از باخت در سال گذشته به دنبال انتقام خواهد بود در حالی که تیلور تلاش خواهد کرد تا با کسب سومین عنوان قهرمانی جهان خود را به عنوان یکی از بهترین کشتی‌گیران آزاد آمریکایی در تمام دوران تثبیت کند. دیوید تیلور فاصله خود را با یزدانی بیش‌تر کرده و ثابت کرده است که در کل کشتی گیر بهتری است. تیلور مسابقه سال گذشته را کنترل کرد. اگرچه ممکن است رقابت امسال نزدیک‌تر باشد ولی نتیجه همان خواهد بود.

طلا – دیوید تیلور آمریکا

نقره – حسن یزدانی ایران

برنز – عظمت دولتبکوف قزاقستان

برنز – ارسلان باگایف، (روسیه)

 

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1100 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 06:18:50
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1098
12 / 6 / 1402 - 5:17

دلیل عدم ثبت نامم در انتخابات مجلس را بعدا می‌گویم؛

علی لاریجانی: انقلابیِ کاسب کار می‌گوید ما انقلابی هستیم و همه پُست‌ها را باید ما بگیریم

لاریجانی با اشاره به تلاش عده‌ای برای خالص‌سازی گفت: از اول انقلاب عده‌ای خالص ساز می‌گفتند فقط ما انقلابی هستیم و دنبال حذف دیگران بودند. تلاش برای دو قطبی سازی در کشور وجود دارد. از اوایل انقلاب دو فکر مقابل هم بودند. پایه نظری اولین فکر این بود که ما باید به دنبال وحدت ملی باشیم و تفکر دوم به دنبال تجزیه بود.؛

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir علی لاریجانی، رئیس سابق مجلس گفت: انقلابیِ کاسب کار به دنبال این است که بگوید بقیه انقلابی نیستند، ما انقلابی هستیم و همه پست‌ها را ما باید بگیریم. نتیجه این اقدام کوچک کردن انقلاب است در صورتی که انقلاب اسلامی بسیار بزرگ بود.

علی لاریجانی هفته گذشته در جمع گروهی از جوانان، در باره موضوعات سیاسی روز سخن گفت.

تلاش برای دوقطبی سازی در کشور

لاریجانی با اشاره به تلاش عده‌ای برای خالص‌سازی گفت: از اول انقلاب عده‌ای خالص ساز می‌گفتند فقط ما انقلابی هستیم و دنبال حذف دیگران بودند. تلاش برای دو قطبی سازی در کشور وجود دارد. از اوایل انقلاب دو فکر مقابل هم بودند. پایه نظری اولین فکر این بود که ما باید به دنبال وحدت ملی باشیم و تفکر دوم به دنبال تجزیه بود.

وی افزود: گروهی که تفکر وحدت و وفاق را داشتند، افراد حاضر در جریان اصیل انقلابی بودند، نگاه دردمندانه به انقلاب داشتند و اگر مطالبی که امام خمینی (ره) و حواریون ایشان نظیر آیت‌الله بهشتی، آیت‌الله خامنه‌ای و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی داشتند را مطالعه کنید، همگی توجیه کننده یک تفکر بودند که یکی از بنیاد‌های آن تفکر ایجاد وحدت در کشور و قرار دادن پایه‌های تصمیم‌گیری براساس نظر مردم بود.

عده‌ای نگاه کاسب کارانه به انقلاب داشتند

لاریجانی با بیان اینکه البته عده‌ای هم نگاه کاسب‌کارانه به انقلاب داشتند، گفت: این افراد به دنبال مونوپول کردن بودند. مبنای این اقدام بی‌هنری است چرا که اگر کسی هنر داشته باشد قدرت توجیه دیگران برای ایجاد وفاق را دارد، اما اگر هنری نداشته باشد، به دنبال تجزیه است. یکی از ویژگی‌های انقلابی واقعی وحدت‌گرایی است به این ترتیب که همه افراد کارگزار و فعال باشند و به اندازه استعداد خود انقلاب را یاری کنند.

انقلابیِ کاسب کار می‌گوید ما انقلابی هستیم و همه پُست‌ها را باید ما بگیریم

رئیس مجالس هشتم، نهم و دهم گفت: انقلابیِ کاسب کار به دنبال این است که بگوید بقیه انقلابی نیستند، ما انقلابی هستیم و همه پست‌ها را ما باید بگیریم. نتیجه این اقدام کوچک کردن انقلاب است در صورتی که انقلاب اسلامی بسیار بزرگ بود، اقدام امام خمینی ره بسیار بزرگ بود.

وی افزود: امام اساس اندیشه‌ای را بنا نهاد که از سیاست‌های متعارف بالاتر بود و به همین دلیل گسترش پیدا کرد. یکی از خصوصیاتی که شهید مطهری بر آن تاکید دارد این است علت اصلی گسترش اسلام این بود که پاسخگوی نیاز زمان بود.

هر تفکری متناسب با نیاز زمان پاسخگو باشد، گسترش می‌یابد

لاریجانی ادامه داد: هر تفکری که بتواند متناسب با نیاز زمان پاسخگو باشد، گسترش پیدا می‌کند و هر تفکری که نتواند خود را با نیاز‌های زمان تطبیق بدهد، گسترش پیدا نمی‌کند کما اینکه شهید مطهری می‌گوید یکی از دلایلی که در اروپای قرن ۱۷ مردم گریزان از دین شدند این بود که مردم احساس می‌کردند باید به سرنوشت خود مسلط شوند و آزادی‌های سیاسی داشته باشند. این نیاز زمانه بود، در مقابل کلیسا جلوی این خواسته مردم ایستادگی کرد و گفت این آزادی‌ها را نباید به مردم داد، نیاز زمانه را درک نکرد، در نتیجه مردم نیاز خود را مقابل دستگاه دینی مشاهده کردند. شهید مطهری می‌گوید اگر متولیان تفکر، نیاز زمان را به درستی درک نکنند، به ضرر دین تمام خواهد شد.

دلیل ثبت نام نکردن در انتخابات را بعدا خواهم گفت

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش در مورد ثبت‌نام نکردن خود در انتخابات مجلس دوازدهم افزود: امور عدمی که دلیل نمی‌خواهد. البته ثبت‌نام نکردن بنده در انتخابات مجلس دوازدهم دلایلی دارد که به موقع آن را می‌گویم.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1098 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 05:17:22
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1095
12 / 6 / 1402 - 4:55

روزنامه اصلاح طلب: هدف ما تضعیف دولت رئیسی نیست

روزنامه هم میهن نوشت: به دنبال تضعیف این دولت نیستیم. از شکست این دولت هیچ‌کس منتفع نمی‌شود. خیر همه ما در این است که دولت آقای رئیسی موفق شود.؛

روزنامه اصلاح طلب: هدف ما تضعیف دولت رئیسی نیست اما هم راه را اشتباه می رود هم مشکلات را نمی شناسد هم مدیرانش توان کار ندارند

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir

بازی ما با این دولت یا هر دولت دیگری بازی صفر و یک نیست که یک طرف ببازد و طرف دیگر برنده شود. وضعیت ما مثل هواپیما یا کشتی است که همه سوار آن هستیم. مسافران هم به اندازه خلبان یا سکاندار کشتی از رسیدن به مقصد بهره‌مند و از ساقط یا غرق شدن متضرر می‌شوند.

پس چرا گزارش انتقادی می‌نویسیم؟ برای این‌که راه را اشتباه می‌روند. نه در شناخت مشکلات و بیماری تبحر دارند و نه در تجویز دارو برای درمان آن و از همه بدتر اینکه متولیان امور آن نیز فاقد توانایی کافی برای برداشتن این بار هستند و جالب بلکه تاسف‌بار این‌که همچنان دنبال مقایسه خود با دولت گذشته و انداختن ناکامی‌های خود به عهده آن دولت هستند. گویی که اگر موفق شده بودند، آن را نیز باید به حساب عملکرد دولت قبل دانست.

بنابراین، هدف ، تغییر ریل دولت با همین آقای رئیسی است، چون ایشان فراتر از هرچه که درباره انتخابات ۱۴۰۰ فکر کنیم یا رای داده باشیم یا نداده باشیم، فعلا سکاندار دولت هستند و باید کمک شود تا حرکت دولت در جهت رفاه مردم و گشودن روزنه‌های امید باشد. ما نیز تنها کاری که می‌توانیم بکنیم، نقد مشکلات و ارائه راه‌حل‌هایی در حد کلیات است.

به نظر می‌رسد که در میان مجموعه مسائل و کاستی‌های این دولت بتوان بر سه موضوع کلان تاکید کرد که باید حل شود.

اولین مسئله، فقدان امید است. این دولت نتوانسته است هیچ‌گونه امیدبخشی را نسبت به آینده ایجاد کند. نه با عملکرد خود، نه با حرف‌هایی که می‌زنند، و نه با افرادی که مصدر امور قرار گرفته‌اند. اینکه یک نفر تا دیروز جذب سرمایه‌گذاری خارجی را توهم می‌دانسته و دشمن مناطق آزاد بوده، اکنون متولی این دو وظیفه کنیم و در هر دو نیز سخنانی نامتعارف بزند، سرمایه‌گذاران داخلی را نیز فراری می‌دهد، چه رسد به جذب سرمایه‌گذاران خارجی. ایجاد امید شرط اول بهبود امور است. با «امید امید کردن»، امید ایجاد نمی‌شود. متاسفانه از همان ابتدا که درباره مذاکرات برجام چنان برخوردهایی شد، و درباره اقتصاد نیز چشم‌انداز و رویکردی ارائه نشد، در عمل امیدآفرینی به حاشیه رفت.
مسئله دوم، داشتن برنامه است. منظور از برنامه، نوشتن جزئیات بی‌ربط با کلیات یا تعیین اهداف کلی نیست. منظور ارائه یک چارچوب دقیق و البته صادقانه از رویکرد دولت به امور اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است. اگر این رویکرد در یکی دو صفحه ارائه شود، آنگاه می‌توان آن را نقد یا از آن دفاع کرد. شواهد در اثبات نداشتن برنامه کم نیست. دولتی که برنامه دارد، به صورت اقتضایی و باری به هر جهت عمل نمی‌کند.

و بالاخره سومین مورد نیز، انتخاب افرادی خلاق و توانا برای انجام این برنامه است. اتفاقاً از روی افراد انتخابی و انتصابی دولت می‌توان فهمید که برنامه‌ای وجود ندارد و اصولاً قرار نیست که کاری در خور و شایسته مردم انجام شود.
فرصت‌ها از دست می‌روند. فرزندان این سرزمین، همه ما را محکوم خواهند کرد. نگاهی به نقشه ایران و کشورهای همسایه بیندازیم تا ببینیم چگونه در حال سبقت هستند. این شایسته مردم ایران نیست. سخنان اخیر آیت‌الله جوادی‌آملی نیز بیانگر ضرورت حضور همگان و نیز ارتقای جایگاه کشور به‌گونه‌ای است که موجب احترام شود. بنابراین، در این قالب طرفدار اصلاح و در یک کلام «تغییر» در جهت بهبود امور هستیم. اگر درباره ابعاد و کیفیت تغییر هم توافق نباشد، درباره ضرورت وجود اصل آن تردیدی نباید داشت.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1095 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 04:55:16
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1093
12 / 6 / 1402 - 4:52

جنجال خودروهای تسلا در ایران

پس از گذشت چند سال از انتشار خبر ورود چند دستگاه تسلا به یکی از گمرکات کشور، دوباره این خبر پر رنگ شده و جزئیات جدیدی درباره آن مطرح شده است.؛

جنجال بزرگ بر سر ورود ماشین های شگفت انگیز تسلا به کشور/ شاهکار ایلان ماسک در تهران مهندسی معکوس می شود؟

به گزارش پایگاه خبری احراز  http://Ehraaz.ir

امیرمسعود عابدین: برخی از خودروسازان کشور، مانند ایران خودرو، به دنبال تولید خودروی برقی ملی هستند و چندین سال است که به شکل بی‌حاشیه‌ای، اقدام به تحقیق و توسعه می‌کنند. داستان ایران خودرو و تسلا هم از اینجا آب میخورد.

مهندسی معکوس پرسروصدای مدل‌های مختلف تسلا در ایران/ عکس

در اوایل سال ۱۳۹۹ خبر ورود ۶ دستگاه خودرو تسلا به ایران سر و صدای زیادی به پا کرد. طبق شایعاتی، گفته می‌شد که این خودروها متعلق به یکی از سفارتخانه‌ها بوده و به صورت سفارشی وارد ایران شده است. اما با بررسی‌های انجام شده ، اعلام شد که ورود این خودروها برای مطالعه و تحقیقات شرکت ایران خودرو می‌باشد.

با توجه به فعالیت یکی از زیر مجموعه‌های ایران خودرو به نام جتکو در زمینه خودروهای برقی، احتمال داده می‌شد که تسلاهای وارداتی مربوط به این برند باشند. این شرکت قصد دارد با مطالعه و تحقیق بیشتر در این زمینه، آغازکننده تولید خودروهای برقی در ایران باشد.

مهندسی معکوس پرسروصدای مدل‌های مختلف تسلا در ایران/ عکس

در دی ماه ۱۴۰۰، یک تسلا مدل ۳ در ویدئویی که از شرکت جتو منتشر شده بود دیده شد که مهر تاییدی بر مهندسی معکوس تسلا در ایران بود. در کنار تسلا مدل ۳، خودروهای دیگری از این برند مطرح مثل مدل X و S در این مجموعه موجود بودند. تسلا مدل S واردشده به کشور نمونه ۷۵ کیلووات ساعتی بوده و گویا با نمونه چهار چرخ محرک پا به کشور گذاشته است.

فناوری استخراج شده از تسلا، قرار است به شکل مستقیم در جتکو JX۱۰ به کار برده شود. احتمالا پروژه JX۱۰ به برخی سامانه‌های ایمنی تسلا نیز مجهز شود. جتکو JX۱۰ یک سدان سایز متوسط بوده که احتمالاً در ابتدا با نسخه تمام برقی به بازار معرفی شود. با توجه به دانش فنی موجود در کشور، JX۱۰ می‌تواند با هر بار شارژ کامل باتری‌ها مسافتی فراتر از ۳۰۰ کیلومتر را بپیماید و در کم‌تر از ۴۰ دقیقه با سامانه شارژ سریع، ۸۰ درصد ظرفیت باتری‌های خود را تکمیل کند. برخی منابع خبری می‌گویند که زیرساخت پیشرانه و قوای محرکه جتکو JX۱۰ بر مبنای خودروهای تسلا و نیز نیسان لیف نسل قبل طراحی شده و ساختار آن بر مبنای یکی از سدان‌های معروف آلمانی است.

در واقع، جتکو همان مسیری را دنبال می‌کند که خودروسازان چینی طی کردند؛ یعنی تقلید از خودروسازان بزرگ برای رسیدن به جایگاه رقابت با برقی‌سازان.

مهندسی معکوس پرسروصدای مدل‌های مختلف تسلا در ایران/ عکس

علاوه‌بر شباهتی که از نظر فنی با خودروهای دیگر وجود دارد، ظاهر جتکو JX۱۰ هم شبیه به خودروهای کره‌ای است. طبق تصاویری که توسط جتکو منتشر شده، تصاویر مدل مفهومی، خودرویی مدرن با طراحی تهاجمی را نشان می‌دهند.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1093 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 04:52:35
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1091
12 / 6 / 1402 - 4:44

کدام مایع جهان یک لیترش ۵۰۰ میلیارد تومان است؟ / عکس

شاید از عقرب بترسید و از زهرش فرار کنید اما این مایع ترسناک گرانقیمت‌ترین مایع زمین است که هر لیترش چیزی حدود ۱۰ میلیون دلار (۵۰۰ میلیارد تومان) ارزش دارد.؛

گرانقیمت‌ترین مایع جهان که یک لیترش ۵۰۰ میلیارد تومان است / عکس

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir ، گران است و کمیاب و حتی اگر پولش را داشته باشید نمی‌توانید به راحتی یک لیتر سم عقرب بخرید که قطره‌ای از آن ۱۳۰ دلار قیمت دارد.

دلیل کمیاب بودنش ساده است. کیست که بتواند از عقرب سم بگیرد. این موجود هراس انگیز که نامش یادآور نیش دردناک است. نیشی که در انتهای دم بلندش خودنمایی می‌کند.

در مزارع پرورش عقرب که برای جمع‌آوری این زهر گرانقیمت راه‌اندازی می‌شوند، سم تک‌تک عقرب‌ها روزانه به صورت دستی جمع‌آوری می‌شود و هر روز هر عقرب میزان اندکی سم تولید می‌کند.

 

 

گرانقیمت‌ترین مایع جهان که یک لیترش ۵۰۰ میلیارد تومان است / عکس

فرایند کند، خسته‌کننده و البته ترسناک جمع‌آوری زهر عقرب؛ که کار هر کسی نیست، به خوبی کمیاب بودن آن را توجیه می‌کند.

برای درک بهتر دشواری تولید یک لیتر زهر عقرب بد نیست بدانید که یک عقرب باید بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بار دوشیده شود تا این میزان زهر به دست آید.

زهر عقرب به چه کار می‌آید؟

ترکیبات موجود در زهر عقرب کاربردهای بسیاری دارند که در رشته‌های گوناگون به ویژه پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای نمونه کلروتوکسین (Chlorotoxin)‌ موجود در این زهر برای تخمین مکان و اندازه تومورهای سرطانی کاربرد دارد و کالی‌توکسین موجود در این زهر به صورت آزمایشگاهی برای درمان بیماری‌های استخوانی استفاده شده است.

گرانقیمت‌ترین مایع جهان که یک لیترش ۵۰۰ میلیارد تومان است / عکس

از همین رو بسیاری در جهان دنبال یافتن راه‌هایی برای سرعت بخشیدن و خودکار به فرایند استخراج زهر عقرب هستند تا هر چه سریع‌تر به این مایع فوق‌العاده گرانقیمت دست پیدا کنند.

مایعی که هر لیترش ۱۰ میلیون دلار (حدود ۵۰۰ میلیارد تومان) ارزش دارد.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1091 توسط ehraaz و در روز یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت 04:44:55
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1089
18 / 5 / 1402 - 6:42

شروع مسابقات مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتبال زنان از جمعه

مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتبال زنان از روز جمعه با برگزاری ۲ دیدار آغاز می‌شود.؛

شروع مسابقات مرحله یک چهارم جام جهانی فوتبال زنان از جمعه

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir ، با پایان مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال زنان، تیم‌های راه یافته به مرحله یک چهارم مشخص شدند که رقابت خود را در روزهای جمعه و شنبه برای صعود به نیمه نهایی پیگیری خواهند کرد.

این دوره از جام جهانی با شگفتی‌های زیادی همراه بود به طوری که آمریکا قهرمان دو دوره متوالی جام جهانی، نیوزیلند به عنوان یکی از میزبانان جام جهانی ۲۰۲۳ و کانادا به عنوان قهرمان المپیک از دور مسابقات کنار رفتند.

اسپانیا، انگلیس، هلند، ژاپن، سوئد، کلمبیا، استرالیا و فرانسه در مرحله یک چهارم حضور دارند. برنامه روز جمعه و شنبه به شرح زیر است:

جمعه:

اسپانیا – هلند

ژاپن – سوئد

شنبه:

انگلیس – کلمبیا

فرانسه – استرالیا

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1089 توسط ehraaz و در روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت 06:42:58
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1087
18 / 5 / 1402 - 6:38

ابطال مصوبه افزایش نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی‌ها

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی‌ها را مغایر قانون و باطل اعلام کرد.؛
توئیت نرخ خوراک پتروشیمی

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی‌ها را مغایر قانون و باطل اعلام کرد.

بنابراین گزارش، تعیین نرخ هفت هزار تومانی توسط دولت برای خوراک پتروشیمی‌ها در حالی انجام شده است که از تاریخ اعلام این نرخ تاکنون روند بورس منفی شده است و دولت نیز همچنان بر این نرخ پافشاری می‌کند.

دولت با توجه به نرسیدن به سقف بودجه درآمدی ۶۳۸ همتی از محل صادرات نفتی، با هدف کنترل تورم و پایه پولی قصد برداشت از صندوق ذخیره ارزی را نداشته و از این‌رو اقدام به افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به هفت هزار تومان کرده است که این اقدام با تبصره ۱۴ و حمایت از صنایع در تناقض است.

طی هفته های گذشته سخنگوی دولت از مخالفت کمیسیون اقتصادی دولت با اصلاح نرخ خوراک پتروشیمی خبر داده بود.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1087 توسط ehraaz و در روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت 06:38:29
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1084
18 / 5 / 1402 - 6:33

استاندار خراسان شمالی:رسانه عامل تحول جامعه

استاندار خراسان شمالی گفت: رسانه می تواند عامل تحول جامعه باشد.؛

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir وی با بیان اینکه قلم خبرنگار در راه خدمت به مردم و تلاش برای پیشرفت نظام در بخش های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و سایر موارد باید حرکت کند تصریح کرد: رسانه و خبرنگار بر تمامی موضوعاتی که در آن راستا قلم می زند تسلط کافی داشته باشد و بداند برای کشور و نظام چه چیزی لازم است و قبل از انتشار باید از درستی آن کاملا مطمئن باشد.

حسین نژاد خاطرنشان کرد: رسانه ها باید با قلم خود در بخش های مختلف جامعه تحول ایجاد کنند که در این راستا باید تلاش ها مضاعف باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از سازمان ها و دستگاه ها خواست تا از ظرفیت رسانه ها و خبرنگاران برای ارتقای وظایف سازمانی خود استفاده کنند و گفت: خبرنگاران به موضوعات مختلف از جمله طرح های فرهنگی، اجتماعی و حتی عمرانی شتاب خواهند داد.

استاندار خراسان شمالی در ادامه خبرنگاران را قشری زحمت کش و بی منت دانست و افزود: خبرنگاران به عنوان شغل به این حرفه نگاه نمی کنند بلکه آنان برای رشد و تعالی جامعه نیت خیرخواهانه دارند.

وی بر ساماندهی رسانه های استان با توجه به قوانین و ظرفیت سازمان ها تاکید کرد و گفت: برخی از موضوعات از جمله مشکل مسکن خبرنگاران باید به صورت جد مورد پیگیری قرار گیرد.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1084 توسط ehraaz و در روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت 06:33:45
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1081
14 / 5 / 1402 - 5:38

بررسی راهبرد چگونگی تقویت برند استان

 بررسی راهبرد نقش روابط عمومی ها در چگونگی تقویت شهرت و برندینگ استان موضوع جلسه اعضای انجمن روابط عمومی ایران؛ شاخه خراسان شمالی با دکتر بهزاد فر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بود.؛

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir  موضوعی که به صورت انتزاعی برخی از دستگاه ها و نهادهای صنفی به آن پرداختند اما آن طور که باید و شاید منسجم و قابل ارائه مستند و گزارش عملکرد مناسبی درباره آن وجود ندارد. در نشستی که اعضای انجمن روابط عمومی های استان مهمان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودند چالش ها و فرصت های این مهم مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

دکتر مرتضی بهزاد فر که از مدیران متخصص و دلسوز سازمان برنامه و بودجه کشور است نسبت به ارتقا نام و شهرت استان عرق خاصی دارد و تمام قد از این مهم حمایت می کند این را از فهوای کلام و رویکردش به حوزه روابط عمومی ها به عنوان مرکز ارتباطات سازمان ها می توان دریافت. او معتقد است: باید برنامه منسجمی در سطح ملی برای رویارویی با قدرت رسانه ای دشمن در راستای جهاد تبیین تعریف کنیم و فعالانه وارد عمل شویم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی به دغدغه منابع مالی حوزه روابط عمومی در تمامی دستگاه های اجرایی اشاره می کند و می گوید: برنامه و بودجه منسجمی در این باره پیش بینی نشده اما به گونه ای مبلغی برای شورای اطلاع رسانی دولت پیش بینی شده تا با تامین اعتبار لازم در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد استان ها قرار گیرد و دستگاه های اجرایی با هماهنگی این اداره کل در قالب شورای اطلاع رسانی اقدام کنند،گرچه این رقم ناچیز است اما برای شروع اتفاق خوبی خواهد بود.

وی با بیان اینکه در اذهان مردم، خراسان شمالی استانی محروم به تصویر کشیده شده و ذائقه رسانه ای تلخ است افزود: علی رغم پذیرش محرومیت ها ظرفیت ها و اقدامات فراوانی در استان ایجاد شده که به خوبی بیان نشده همانند ارتقا پارک علم و فناوری استان، اجرای طرح تولید منیزیوم در ناحیه صنعتی گرمه، کسب رتبه پنجم در همایش حکمرانی، توسعه گردشگری که همه اینها ناشی از منابع غنی انسانی استان است.

ابوآلفضل نیکبخت “رئیس نمایندگی انجمن روابط عمومی ایران در خراسان شمالی” نیز ضمن اشاره به تاریخچه روابط عمومی ها و انجمن روابط عمومی ایران به موضوع هم افزایی در زمینه ارتباطات و تبلیغات اشاره کرد. به گفته وی با ظرفیت و تجارب نیروهای توانمند واحدهای روابط عمومی در صدد معرفی بیشتر استان در عصر انفجار اطلاعات هستیم و امیدواریم بتوانیم اقدامات مثبتی برای تعالی نام و شهرت استان انجام دهیم.

مهندس نیکبخت به تغییر شرایط و ماهیت روابط عمومی ها در عصر فضای مجازی اشاره کرد که روابط عمومی اکنون مرکز ارتباطاتی است که در کانون برخورد با تمامی ذینفعان سازمان قرار دارد و به نحوی باید ارتباطات آنها را مدیریت کند لذا همین امر کار این واحد را روز به روز با اهمیت تر و سخت تر خواهد کرد. به گفته وی در این شرایط دلسوزان ادارت روابط عمومی دستگاه های اجرایی در تلاشند پرچم استان را بالا ببرند و علی رغم اینکه در حوزه معرفی استان ضعف داریم به دنبال آن هستند تا با تخصص و دانش و با کار مضاعف برای تقویت شهرت و برندینگ استان اقدام مفید به فایده صورت دهند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی انجمن روابط عمومی ایران شاخه خراسان شمالی؛ حمید شایان مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به اهمیت موضوع استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه روابط عمومی ها اشاره کرد و گفت: چشم انداز کشورهای توسعه یافته در حوزه ارتباطات قابل بررسی و اهمیت است و برای پیشرفت در سایر کشورهای کمتر توسعه یافته بایستی زمینه ها را فراهم کرد.

او ادامه داد: انجمن روابط عمومی ایران شاخه خراسان شمالی با پیگیری و مکاتبات مهندس نیکبخت راه اندازی شد و با تشکیل این انجمن درصدد هستیم از حداکثر ظرفیت برای توانمند سازی اعضای روابط عمومی در راستای بیان توانمندی ها و دستاوردهای استان و مدیریت آن استفاده کنیم.

نفیسه اکبرزاده مدیر روابط عمومی شهرداری بجنورد از دیگر اعضای این انجمن با اشاره به مشکلات روابط عمومی ها اظهار داشت: برپایی این انجمن گامی رو به جلو برای اقدامات حرفه ای و تخصصی اطلاع رسانی و تبلیغات خواهد بود و برای پیشبرد برنامه ها باید به فکر پرورش کارمندان متخصص حوزه رسانه و ارتباطات در این واحد ها بود.

 

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1081 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ ساعت 05:38:37
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1078
14 / 5 / 1402 - 5:26

روزنامه اصولگرا: حلقه ای خاص، دولت رئیسی را در محاصره خود گرفته/دولت را رفع حصر کنید

روزنامه فرهیختگان نوشت:دولت سیزدهم‌ امروز وارد سومین سال حیاتش می‌شود. دولت در این دوسال عملکرد مثبتی نداشته؟ چرا، حتما داشته. ضعف و ایراد چطور؟ آن هم حتما بوده است. نسبت این دو به هم چطور است؟؛
روزنامه اصولگرا: حلقه ای خاص، دولت رئیسی را در محاصره خود گرفته/دولت را رفع حصر کنید

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir بالاخره دولت در افکار عمومی نمره‌ای می‌گیرد که حاصل سنجش پاسخ دو سوال بالاست؛ نمره‌ای که تخمینش فعلا محل بحث ما نیست. در این چند خط می‌خواهیم از فرآیندی بگوییم که اگر اصلاح نشود، این نمره را هرچه که باشد نزولی‌تر می‌کند.

فرآیندی که نتیجه اعتماد و اتکا به یک مغزافزار است که می‌تواند دستگاه محاسباتی دولت را دچار اخلال جدی کند؛ مغزافزاری که از یک حلقه برساخته می‌شود.
حلقه‌ای که می‌خواهد دولت را که عده‌ای گمان می‌کردند در حد شهیدبهشتی ظرفیت اجتماعی دارد به قاسم روان‌بخش و نبویان بدل کند.
حلقه‌ای که دایره‌اش آنقدر تنگ است که در آن شیخ‌حسین انصاریان، جان لاک حساب می‌شود و باید اصلاحش کرد.
حلقه‌ای که قصد کرده استارتاپ‌ها را برچسب بی‌ناموسی بزند و با این چسب به‌سمت نافرمانی مدنی ببرد.
حلقه‌ای که به‌جای سیاست‌سازی در اندیشکده‌ها و داشتن ایده حکمرانی نسخه‌های گعده‌ای و کسب‌وکارهای خانگی را می‌پسندد.
حلقه‌ای که در حوزه اینترنت و…‌ آنقدر لولوسازی کرده که توانسته است وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور در حوزه اینترنت را تبدیل به لطیفه کند.
حلقه‌ای که چون از میان همفکران خودش گزینه‌ای نداشته، قصد تعطیلی مراکز فکری دولت را دارد.
حلقه‌ای که از فرط ناتوانی در کار ایجابی در رسانه، حتی نتوانسته دستاوردهای ملموس دولت مثل عبور از کرونا، شکست بحران برق و… را به باور عمومی‌ تبدیل کند، درعوض وظیفه خود می‌داند که در حوزه رسانه کار سلبی کند.
این سیاهه را می‌توان ادامه داد اما در همین حد کفایت می‌کند، چون نگران دولتی هستیم که به آن امید داشته و امید داریم، چون حق دولت می‌دانیم از حصر این حلقه خارج شود.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1078 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ ساعت 05:26:44
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1074
14 / 5 / 1402 - 5:21

برنامه وزیر صنعت برای ریزش قیمت‌ خودروها

وزیر صمت در پاسخ به سوالی درباره کاهش قیمت خودرو گفت:‌ به شرطی که همه به هم کمک کنیم، این می‌تواند اتفاق بیفتد.؛

قیمت خودرو امروز 13 مرداد 1402 | بازار خودرو در لبه پرتگاه۱,۲۰۰ × ۶۰۴

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir، عباس علی‌آبادی در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: ما داریم تلاش می‌کنیم کیفیت و استانداردها را بهبود ببخشیم و با وضع قواعد و مقررات، تعهدات را عملی کنیم.

علی‌آبادی درباره وعده شورای رقابت برای اصلاح و کاهش قیمت خودروهای مونتاژی هم بیان کرد: شورای رقابت زیر نظر ما نیست. ما عضو داریم اما تحت نظارت ما نیست. آنچه که واقعیت است این است که همه چیز باید به سمت بازار برود. ما داریم به سمت اقتصاد بازار حرکت می‌کنیم.

وی افزود: در اقتصاد بازار وقتی تنوع و تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد شد همه چیز خودش تنظیم می‌شود. ما در یک ناترازی هستیم. این ناترازی سبب شده در بعضی جاها دخالت کنیم. امیدواریم که ناترازی‌ها را به نحوی حل کنیم که دیگر نیازی به دخالت نباشد.

وزیر صمت در پاسخ به سوالی درباره کاهش قیمت خودرو ادامه داد:‌به شرطی که همه به هم کمک کنیم، این می‌تواند اتفاق بیفتد.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1074 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ ساعت 05:21:46
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1071
10 / 4 / 1402 - 6:09

فریماه فرجامی بازیگر سینما درگذشت

 انجمن بازیگران خانه سینمای ایران اعلام کرد: فریماه فرجامی، بازیگر سینما و تلویزیون امشب پس از طی یک دوره بیماری منجر به کما در ۷۱ سالگی درگذشت.؛

فریماه فرجامی در کما است / پایگاه خبری سینماخانه۷۸۰ × ۱,۰۹۴

به گزارش پایگاه خبری احراز http://Ehraaz.ir انجمن بازیگران سینمای ایران با انتشار پیام تسلیتی اعلام کرد: بانوی باوقار و هنرمند سینما و تئاتر کشورمان سرکار خانم فریما فرجامی پس از تحمل دوران سخت و طولانی بیماری چشم فرو بست و به آرامش جاودان پیوست.

شورای مرکزی انجمن صنفی بازیگران سینما، در کمال تاسف و تاثر درگذشت این بازیگر توانا و ارزشمند را از صمیم قلب به خانواده محترم ایشان و همکاران عزیز تسلیت عرض می‌کند.

همچنین به اطلاع می‌رساند مراسم تشییع این هنرمند گرامی متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.»

فریماه فرجامی حدود دو ماه قبل دچار سکته مغزی شد و پس از بهبود نسبی درمان را تحت نظر پزشک در منزل ادامه داد اما مدتی قبل دوباره براثر سکته راهی بیمارستان شد و حدود چند روز را در کما به سر برد اما سرانجام در سن ۷۱ سالگی از دنیا رفت.

«خط قرمز» و «سرب» مسعود کیمیایی، «اجاره‌نشین‌ها»ی داریوش مهرجویی، «مادر» علی حاتمی، «پرده آخر» واروژ کریم‌مسیحی و «نرگس» رخشان بنی‌اعتماد از جمله فیلم‌های این بازیگر بودند.

فریماه فرجامی متولد سال ۱۳۳۱ از چهره‌های مشهور سینمای ایران در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ بود که از سال‌ها قبل از بازیگری دور شده بود و آخرین حضورش روی پرده سینما به نقشی در فیلم «لامینور» داریوش مهرجویی در سال ۱۳۹۸ برمی‌گشت.

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1071 توسط ehraaz و در روز شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ ساعت 06:09:40
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1069
7 / 4 / 1402 - 6:03

مزدوران جان دوست واگنر

عطاءالله مهاجرانی فعال سیاسی در توئیتر خود درباره شورش نیرو‌های واگنر در روسیه نوشت.؛

به گزارش احراز عطاءالله مهاجرانی فعال سیاسی در توئیتر خود درباره شورش نیرو‌های واگنر در روسیه، در شنبه هفته جاری که نهایتاً منجر به عقب‌نشینی آن‌ها از شهر روستوف شد نوشت که واگنر فهمید پشتوانه مردمى ندارند!

وزارت دفاع روسیه کوتاه آمد؟/ درخواست فوری از گروه واگنر

متن یادداشت مهاجرانی چنین است:۶۴۰ × ۳۲۳

“چرا تب تند واگنر فرو نشست؟! ۱- مردم روستوف نارضایتى خود را از حضور واگنر نشان دادند. با تقدیم گل آن‌ها را تشویق به بازگشت به پایگاه نظامى شان کردند. واگنر فهمید پشتوانه مردمى ندارند. ۲- همه نیروهاى واگنر از تمرد فرمانده حمایت نکردند. ۳- نیروهاى متمرد موافق حمله به مسکو نبودند ۴- نیروهاى واگنر مزدورند، مى خواهند زنده بمانند. مطلقا احتمال پیروزى بر ارتش روسیه را نمى‌دادند. ۵- واگنر نیروى هوایى ندارد. اگر ستون نظامى واگنر به سمت مسکو حرکت مى کرد، مثل ستون نظامى مجاهدین خلق در مرصاد نابود مى‌شد. ۶- آمریکا و اروپا و اسرائیل نتوانستند از واگنر حمایت کنند. ٧- واگنر در روستوف ناگاه دیدند، نیروهاى چچن از راه و ببراهه وارد منطقه شده اند. بدیهى است که نیروهاى مزدور واگنر که در بند حفظ جانشان هستند، از رعب حضور چچن ها، تجدید نظر کنند. چچن‌ها منسجم و مؤمن و بسیار متعصب و متصلب‌اند. به نظر مى‌رسد دلیل نشست تب تند و خاموشى همین‌ها بود! /تسنیم

ثبت شده در سایت احراز طی شماره 1069 توسط ehraaz و در روز چهارشنبه ۷ تیر ۱۴۰۲ ساعت 06:03:44
© Copyright 2023 https://ehraaz.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر