Ehraaz.ir
سرویس استانها | کد خبر: 8538
تاریخ انتشار: 1396/06/28 - 14:24:48

دغدغه های دو عضو شورای بجنورد درباره توسعه و رفع معضلات شهری

احراز، رییس شورای شهر و رییس کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای شهربجنورد از اولویت ها و دغدغه های مرکز استان در جمع خبرنگاران گفتند.
دغدغه های دو عضو شورای بجنورد درباره توسعه و رفع معضلات شهری,#احراز

 ترافیک شهری، حاشیه نشینی و نبود درآمد پایدار سه ضلع مثلث مشکلات مهم بجنورد
به گزارش احراز؛ رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: مشکلات ترافیکی، بالا بودن جمعیت حاشیه نشین و نبود درآمد پایدار سه مشکل اساسی و مهم در این شهر است.
مهدی محمدی اظهار کرد: شهرداری بجنورد هنوز نتوانسته است منبع درآمد پایدار داشته باشد و شورای پنجم، تلاش دارد تا در این زمینه اقدامات خوبی انجام شود.
وی با اشاره به اینکه یک سوم از جمعیت شهر بجنورد معادل 70 هزار نفر در حواشی زندگی می کنند گفت: یکی از مشکلات بزرگ شهر بجنورد، سکونت مردم در حواشی شهر است و ساکنان این مناطق، با مشکلات زیادی روبه رو هستند.
وی تصریح کرد: اصلاح معابر و ایجاد بوستان در محلات از جمله برنامه هایی است که برای توسعه رفاه شهری در این مناطق از شهر برنامه ریزی شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: ترافیک شهری یکی دیگر از معضلات جدی است که باید برای آن چاره اندیشی شود.
شهر 200 هزار نفری بجنورد پس از ارتقای خطه 'شمالی خراسان' به استان تازه تاسیس 'خراسان شمالی' در سال 1383 رشد چشمگیری در بخش ساختمان سازی و افزایش حاشیه نشینی داشته است.


ایجاد کارگروه اقتصاد و سرمایه گذاری
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد با بیان اینکه سند توسعه شهر بجنورد با رویکرد بجنورد 1400 در این شورا پیگیری می شود گفت: یکی از برنامه های شورای پنجم، تشکیل کارگروه اقتصاد و سرمایه گذاری است زیرا این کارگروه یکی از نیازها در عرصه اقتصاد است.
بهمن جباری اظهار کرد: برای حل مشکلات اقتصادی بخش خصوصی باید وارد عرصه شود زیرا گر از توان این بخش استفاده نشود نمی توان بهبود وضعیت را انتظار داشت.

برچسب ها: #احراز

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر