Ehraaz.ir
سرویس یادداشت | کد خبر: 8419
تاریخ انتشار: 1395/11/18 - 15:43:18

محور توسعه استان در پایین ترین رتبه ارزش افزوده/ غفلت از بهره وری نیروی کار

احراز، امروزه پایین بودن بهره‌وری نیروی کار یکی از مهم ترین چالش ‌های اساسی در نظام اقتصادی به شمار می رود. در خراسان شمالی هم پایین بودن میزان بهره وری نیروی کار از دغدغه های تاریخی و قدیمی است که نیاز است به شکل ویژه به آن توجه شود.
محور توسعه استان در پایین ترین رتبه ارزش افزوده/ غفلت از بهره وری نیروی کار,

نویسنده : شیری - به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی، فرهنگ کار در بسیاری از واحدهای تولیدی ضعیف و حوزه کارآمدی نیروی انسانی با مشکل مواجه است، به طوری که آمارها نشان می دهد ساعت کار مفید در بخش‌های مختلف در کشور و متعاقب آن در استان بسیار پایین تر از میانگین جهانی است. بخش کشاورزی محور توسعه استان است اما طبق اطلاعات ارائه شده، این بخش پایین ترین ارزش افزوده را دارد.
همین هفته پیش بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، خراسان شمالی را دارای نیروی انسانی توانمند عنوان کرد. با این توصیف این توقع وجود دارد که توجه به بالا بردن بهره وری بسیار بیشتر شود تا زمینه توسعه اقتصادی این خطه بیش از پیش فراهم شود.
یک کارآفرین نمونه که پایین بودن سطح دانش فنی و علمی را معضل نیروی انسانی در واحدهای تولیدی می داند، می گوید: بسیاری از دانشجویان با تمام تلاش خود سعی در اخذ مدرک دارند در حالی که در راستای تقویت توان خود گام برنمی دارند.
«معصومی» می افزاید: بیشتر افراد جویای کار با چنین موانعی مواجه هستند که باید چاره ای اساسی برای ارتقای سطح مهارتی آن‌ها اندیشیده شود.وی در ادامه با اشاره به پایین بودن بهره وری نیروی انسانی در واحدهای تولیدی، می گوید: بهره‌وری نیروی انسانی در بخش های مختلف پایین است و همواره برخی کارگران و حتی بعضی از کارکنان دولتی نیز به دنبال ارتقای سطح دانش و توانمندی ‌های خود نیستند و همین موضوع به چالشی برای بخش تولید تبدیل شده است.وی خاطرنشان می کند: با در نظر گرفتن اهمیت ایجاد امکانات در حوزه مهارتی، افراد جویای کار باید به دنبال تقویت توانمندی ‌ها و مهارت ‌های علمی و عملی خود باشند.یکی از کارشناسان بازار که ارائه نشدن آموزش های کافی و لازم به جوانان جویای کار را دلیل اصلی پایین بودن نیروی کار می داند، در این باره می گوید: دستگاه های متولی بخش اشتغال باید با برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی و فراگیری کارآفرینی در بخش های مختلف زمینه را برای کاهش معضل بیکاری فراهم کنند.«روحانی» می افزاید: جوانان به جای استخدام در اداره و سازمان های مختلف باید به دنبال ایجاد مشاغل جدید و کارآفرینی باشند و این کار نیز زمانی محقق می شود که علاوه بر آموزش، تسهیلات و حمایت های مادی و معنوی ویژه ای برای افراد جویای کار در نظر گرفته شود.
به گفته وی، فرهنگ کار باید به گونه ای تقویت شود که نیروی انسانی از پویایی لازم برخوردار شود تا از این طریق کم کاری ها را به گردن نیروی کار نیندازیم. وی خاطرنشان می کند: زمانی که شرایط ارتقای سطح مهارت ها، علم و عمل برای جوانان فراهم باشد، جوانان نیز خود را متناسب با آن مهیا خواهند کرد.وی با بیان این که در حوزه کارآفرینی و ارائه آموزش های لازم کوتاهی هایی شده است، اظهارمی دارد: داشتن مهارت و علم کافی نیروی کار تأثیر مستقیمی در استفاده از ظرفیت های بالای نیروی کار در راستای توسعه اقتصاد دارد. وی با بیان این که خراسان شمالی استانی با محوریت کشاورزی است، خاطرنشان می کند: براساس اطلاعات موجود خراسان شمالی از جمله استان های با توانمندی های بالا در بخش نیروی کار است که متأسفانه آموزش های ارائه شده در دانشگاه ها نمی تواند کمک زیادی به ارتقای سطح مهارتی و آموزش افراد کند. به گفته وی، پویایی اقتصاد وابستگی شدیدی به کارآفرینی دارد که متأسفانه فضا برای انجام فعالیت های کارآفرینی جوانان مهیا نیست.مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی نیز در رابطه با بهره وری نیروی انسانی به ارزش افزوده اشاره می کند و می گوید: ارزش افزوده در هر بخشی بالا باشد نشان دهنده این است که بهره وری نیروی کار بالایی داریم.
«نجفی» می افزاید: بهره وری در هر بخشی مربوط به ابزار و تجهیزات یا نیروی انسانی است.
وی خاطرنشان می کند: از 12 برنامه ای که در اقتصاد مقاومتی تعریف شده، ارتقای بهره وری یکی از شاخص های اصلی است که نیروی انسانی مهم ترین آن هاست، بنابراین اگر شاخص انسانی رشد نکند و بهره وری در حوزه انسانی نداشته باشیم، به طور حتم در هیچ یک از این بخش ها نیز ارتقای بهره وری اتفاق نمی افتد.به گفته وی، ارتقای بهره وری در هر حوزه ای با آموزش مستمر نیروی انسانی محقق خواهد شد.وی اظهارمی دارد: اگر بخش های اقتصادی استان را بررسی کنیم با این که 40 درصد نیروی شاغل استان در بخش کشاورزی فعالیت دارند اما این بخش پایین ترین ارزش افزوده را دارد و دلیل آن هم نیروی کار آموزش ندیده و نداشتن ابزار و تجهیزات کافی و مکانیزاسیون است.وی خرده مالکی، پایین بودن ضریب مکانیزاسیون و در اختیار نداشتن ابزار و تجهیزات لازم را از عوامل پایین بودن ارزش افزوده بخش کشاورزی مطرح می کند و می افزاید: از آن جایی که عمده کشاورزان خرده مالک هستند و استفاده از تجهیزات و مکانیزاسیون کردن اراضی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست همین مسئله باعث کاهش ارزش افزوده می شود. در همین ارتباط، معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی با بیان این که در استان محاسبه بهره وری نیروی کار انجام نمی شود، می گوید: مطابق با آخرین گزارش سازمان بهره وری آسیا، ایران در این منطقه رتبه ششم بهره وری نیروی کار را دارد.«گریوانی» می افزاید: یکی از زیرشاخه های سازمان امور اداری استخدامی، مرکز بهره وری ایران است که اگر این سازمان در استان ها هم تشکیل شود، گروه بهره وری در آن سازمان تشکیل و ارائه آمار و شاخص های منطقه ای نیز مقدور خواهد شد.
منبع: روزنامه خراسان شمالی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر