Ehraaz.ir
سرویس فرهنگی | کد خبر: 8417
تاریخ انتشار: 1395/11/18 - 15:32:04

صدرنشین های مردمی هفتمین روزفیلم فجر

احراز، نتیجه شمارش آرای فیلم‌های نمایش داده شده در روز هفتم جشنواره فیلم فجر (17 بهمن) توسط ستاد انتخاب فیلم برگزیده از نگاه تماشاگران جشنواره فیلم فجر اعلام شد.
صدرنشین های مردمی هفتمین روزفیلم فجر,

به گزارش احراز(‌ Ehraaz.ir )؛
از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، فیلم های «گشت2» ساخته سعید سهیلی، «ماجرای نیمروز»، از محمدحسین مهدویان، «بیست و یک روز بعد» از سیدمحمدرضا خردمندان، «بدون امضا، بدون تاریخ»، ساخته وحید جلیلوند،«آباجان» از هاتف علیمردانی و «خوب، بد، جلف» به کارگردانی پیمان قاسمخانی، 6 فیلم برگزیده هفتمین روز جشنواره فیلم فجر (17بهمن) بدون ترتیب اولویت هستند.
مقایسه فهرست بهترین فیلم های روز هفتم جشنواره فیلم فجر در مقایسه با روز قبل، نشان می دهد تنها فیلم «انزوا» به کارگردانی مرتضی علی میرزایی در فهرست روز هفتم قرار ندارد.
بیست و یک روز بعد اولین ساخته محمدرضا خردمندان در مقام کارگردان سینمایی به تهیه کنندگی محمدرضا شفاه محصول سازمان توسعه سینمایی است.
این فیلم ملودرامی اجتماعی از زندگی نوجوانی به نام «مرتضی» است که در راه تحقق آرزوی ناکام پدرش، با چالش بسیاری رو به رو می‌شود.
بدون تاریخ، بدون امضا فیلمی از کارگردان «چهارشنبه 19 اردیبهشت»، با بازی نوید محمدزاده ، هدیه تهرانی و امیر آقایی است و زندگی کاوه نریمان یکی از پزشکان پزشکی قانونی را روایت می کند که در محل کارش با جسدی مواجه می شود که وی را پیش از این می‌شناخته است.
خوب، بد، جلف اولین ساخته پیمان قاسم خانی با بازی سام درخشانی، پژمان جمشیدی، حمید فرخ نژاد و محسن کیایی است.
فیلم آباجان ساخته هاتف علیمردانی با بازی سعید آقاخانی، فاطمه معتمد آریا، شبنم مقدمی و فریبا متخصص در دهه شصت می گذرد و زندگی اجتماعی مردم در آن سال‌ها را روایت می‌کند.
علیمردانی که فیلم «هفت ماهگی» اکنون از وی روی پرده نقره ای است؛ خود تهیه‌کنندگی فیلم را بر عهده گرفته است.
گشت 2 ادامه فیلم «گشت ارشاد» به کارگردانی سعید سهیلی است که در ژانر کمدی اجتماعی در سال 90 با حضور حمید فرخ نژاد، پولاد کیمیایی و ساعد سهیلی ساخته شد در خلاصه داستان این فیلم آمده است؛ عباس و حسن پس از پنج سال از زندان آزاد شده، سراغ عطا می روند . عطا در این مدت در کما بوده و به تازگی به هوش آمده ...
ماجرای نیمروز دومین ساخته محمدحسین مهدویان کارگردان اثر تحسین شده «ایستاده در غبار» است که سال گذشته در جشنواره فجر مطرح شد.
در این فیلم جواد عزتی، هادی حجازی فر، مهرداد صدیقیان، مهدی زمین پرداز و احمد مهران فر در این فیلم بازی می کنند که به ماجراهای دهه 60 می پردازد.
در دوره های پیشین برگزاری جشنواره فیلم فجر آرای مردمی در اختتامیه پنج فیلم اعلام می شد که سال گذشته فیلم سینمایی «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی عنوان بهترین فیلم از نگاه مردم کسب کرد.
هر شب پس از شمارش آراء، با حضور رییس و نمایندگان اجرایی ستاد انتخاب فیلم برگزیده، سه برگ رأی به قید قرعه استخراج و از طریق تلفن‌های درج شده، به صاحبان هریک از برگه‌ها، برنده شدن‌شان برای دریافت یک سکه بهار آزادی اعلام می‌شود.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر