Ehraaz.ir
سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 7358
تاریخ انتشار: 1394/12/02 - 11:56:10

بازی سیاسی که با رد صلاحیت مهدی شهریاری رقم خورد

احراز،عده ای بارها در پی ردصلاحیت دکتر محمد مهدی شهریاری داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بجنورد با طرح سوالی بازی سیاسی و هدفمندی را ساختند و مخاطبین خود را در هاله ای از ابهام فرو بردند.
بازی سیاسی که با رد صلاحیت مهدی شهریاری رقم خورد,احراز شهریاری صلاحیت
به گزارش احراز ( Ehraaz.ir) ، ابوالفضل نیکبخت / سوالی که طرح شد این بود: چرا دیپلماتی که نماینده یک کشوردرکشوری غریب است و وجه بین المللی دارد ، نمی تواند نماینده مردم حوزه انتخابیه خودش در مجلس شورای اسلامی شود؟!!!! و برای شان ابهامی به وجود آمده که خارج از شناسایی شخص مطرح کننده سوال و بررسی هدف وی از طرح سوال به گستردگی آن دامن می زنند. 
اما براستی این سوال قیاس مع الفارق است چرا که جنس و ماهیت این دو نمایندگی با هم یکی نیست .
یک نماینده مجلس مصونیت قضایی و تریبون آزادی دارد که فقط منتخبین مردم از آن بهرهمند هستند، از وظایف و اختیارات یک نماینده مجلس طرح سوال و ایراد تذکر به بالاترین مقامات دستگاه های اجرایی و حکومتی است و حتی اگر نگرشش صحیح و درست باشد و توانایی همراه کردن سایرنمایندگان را داشته باشد می تواند عدم کفایت سیاسی شخص دوم حکومت اسلامی را رقم بزند و وی را از حیز مسئولیت ساقط کند .
اما یک نماینده دستگاه امورخارجه (یک دیپلمات) که اگر در رده سفیر یا کاردار و یا سرکنسول قرار بگیرد بایستی برای اتخاذ هر موضعی با مسئولین بالاتر خود هماهنگ کند و در راستای سیاست های کلان وزارت امورخارجه قدم بردارد ، سلسله مراتب مدیریتی را براساس قوانین درون دستگاهی رعایت کند . هر سخن یک دیپلمات و اتخاذ هر موضع وی به عنوان موضع رسمی کشور تلقی می شود و تبعات بسیار سنگینی برای وی و دستگاه امورخارجه ، دولت و حتی نظام در برخواهد داشت .
یک دیپلمات در اصل کارمند دولت است اما یک نماینده مجلس شورای اسلامی نه تنها در مدت زمان نمایندگی خود کارمند دولت نیست بلکه براساس قانون از آزادی کامل در اتخاذ مواضع مختلف برخودار است و موضع وی موضع رسمی دولت و یا نظام تلقی نمی شود .
گاهی برخی افراد سعی دارند با ادراک سازی های هدفمند ، به غلط مردم و حکومت را در مقابل هم قرار دهند که البته هوشیاری ملت ما همواره نقشه های آنها را نقشی برآب می نماید و رد صلاحیت مهدی عزیز بنا به هر دلیلی به هیچ عنوان از شایستگی های این دیپلمات دلسوز کشور و مهرش در دل همشهریان کم نمی کند .       
 

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر